5 заборонених українських письменників радянських часів

До вашої уваги 5 письменників та їх твори, які блокувалися радянським союзом, щоб не не дозволяти українській літературі творитися. З добірки ви дізнаєтесь, чому не друкувались ті чи інші твори, які висвітлювали жахливу правду про страждання українського народу за часів сталінських репресій. Тепер, через багато років, ці твори доступні для українських читачів, щоби все-таки ми не забували про трагічні події минулого століття.

Василь Барка

«Жовтий князь»

Ім'я цього письменника довгий час було забуте в Україні. Його твори не читались і не друкувались бо він і його літературний доробок потрапили під багатолітню заборону «совєтів». Василь Барка – представник української діаспори у Сполучених Штатах Америки. Його роман «Жовтий князь», написаний у 1958-1961 роках, відомий в багатьох країнах світу. Василь Барка сам пережив голод і бачив на власні очі жахи, які відбулись в тодішній Україні, тому всенародна трагедія 1932-1933 років правдиво відтворена на сторінках роману. До українського читача твір уперше прийшов 1991 року.

Читайте також: Як відомі письменники змушували себе працювати

Іван Багряний

«Сад Гетсиманський»

Іван Багряний – справжній патріот України, борець за правду, пережив найстрашніші репресії 30-тих років та заборони написання і видання своїх правдивих книг про більшовицький терор. У 1945 році змушений був емігрувати з СРСР у Германію, там і був написаний та виданий роман «Сад Гетсиманський», в якому описано весь жах сталінських репресій. Сюжет твору дуже правдивий, тому що сам автор відчув ці катування на собі.

Микола Куліш

«Вибрані твори»

Видатний український драматург Микола Куліш зазнав тяжких та жахливих репресій з боку СРСР. У 1930-ті роки його та багато інших українських творців звинуватили у «буржуазному націоналізмі», заборонили його п'єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната». Радянські цензори доводили, що ці твори мають за основу ворожі комуністичному режиму погляди. Твори Куліша не згинули в радянських архівах, зараз його п'єси відомі не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

Читайте також: Чому необхідно дозувати використання соцмереж. Досвід блогера

Улас Самчук

«Марія»

З його творчістю радянські українці познайомилися після проголошення незалежності, а до того часу Улас Самчук творив у еміграції – як і більшість його колег-патріотів. Роман «Марія», який був заборонений до друку в Радянському союзі, розкриває всю правду про голод українського селянства після революції 1917 року. У творі письменник описує життя українців та викриває те, що штучний голод планувався Сталіном як геноцид української нації.

Микола Хвильовий

«Вибрані твори»

Майже півстоліття «совєтами» були заборонені твори та ім'я Миколи Хвильового. Бо саме він поставив безкомпромісне питання «Європа чи просвіта?», маючи на увазі розвиток української літератури суто під кутом «європейського мистецтва». У розпалі літературної дискусії того часу, натхненний Микола Хвильовий пише цикли памфлетів «Камо грядеши», «Думки проти течії», та статтю «Україна чи Малоросія?». Написана у 1926 році стаття була заборонена і стала відомою читачеві лише в 1990, в якій розкривалася та глибоко аргументувалася суть проголошених ним гасел орієнтації на «психологічну Європу».

Друг читача

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter