”Армія “порохоботів” і тролів Банкової – це не фікція”, – політолог

За останні три роки український сегмент Facebook перетворився на майданчик з використання різних політтехнологій і маніпуляцій.

Попереду планети всієї – Банкова. Армія ботів під керуванням професійних маніпуляторів покликана створювати позитивний імідж своєму головному патрону – Петру Порошенку. Їх масштаби роботи в ФБ вражають – в схемі задіяні десятки професійних топ-фахівців, а також сотні «порохоботів» різного рівня.

Ідеологічний супровід

Олег Медведєв покликаний контролювати втілення ідеологічних смислів «в життя». Особистий спіч-райтер Порошенка, але в багатьох випадках може особисто вести інформаційну війну на своїх сторінках. Однак його головне завдання стежити, щоб працювала сама система.

Читайте також: На Банковой уже отобрали кандидатов в Верховный суд, – СМИ

Модератор ФБ-мережі

Віктор Уколов (публічно позиціонує себе, як фрілансер) розробляє безпосередні «темники» для роботи «порохоботов». Крім негласної розсилки інформації спікерам партії і «порохоботам» він публікує меседжі Банковій під виглядом своєї думки. Основні ресурси розміщення: ФБ і блог на «Українській правді». Ці ж меседжі розганяються «ЛОМами» і «жужарямі» в мережі.

«Бот-бригадир ЛОМів»

Найактивнішим «порохоботом» в ФБ є «політичний оглядач» Павло Нусс. Крім поширення інформації, він також безпосередньо займається оперативним контролем роботи «ботів», спрямовує їх у потрібне русло.

«ЛОМові боти»

ЛОМ-бот – це лідери громадської думки в соціальних мережах, який використовує свій вплив для поширення потрібної замовнику інформації. Ми подаємо їх по ревалентності (критерії – охоплення власної цільової аудиторії, активність і «взаємодопомога» між собою). Їх головним завданням є – «запакувати» меседж під свою аудиторію, розмістивши на своїй сторінці в ФБ. Також на них покладено обов'язок активно дискутувати з коментаторами під постами. «Ломи» активно репостят і поширюють один одного. Часто використовується прийом, коли «автором» умовиводу є один з них, а інші активно репостять інформацію і «підтакують».

Читайте також: США получили мощный рычаг давления на Порошенко – политолог

P.S. Головний список порохоботів і тролів банкової виставлю після ваших коментарів.

Ось тут вони поіменно:
http://dipcourier.livejournal.com/527714.html

Ростислав ДЕМЧУК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter