Безсмертний про Донбас: Для чиновника – це АТО, а для громадянина – війна. Це шизофренія

Нині українців ділять на тих, хто ніби воює, а інших – ніби вони знаходяться у режимі АТО.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи (2014-2016 рр.), заступник голови Секретаріату Президента України (2007-2008 рр.) Роман Безсмертний.

Гість програми наголосив, що владі слід було поінформувати Верховну Раду України про реальний стан дій на Донбасі та задіяти їх до виконання необхідних заходів, прийняти відповідні закони тощо – усе те, що потрібно було зробити, у разі продовження режиму АТО.

«Хоча вже тоді було зрозуміло, що в режимі АТО буде зростати кількість зловживань», – заявив Роман Безсмертний.

Гість програми зауважив, що ситуація на окупованих територіях як була складною, так і залишилася, а блокада на це не вплинула, про що свідчать середні чеки із центральних закладів торгівлі. Водночас Україна програє у тому, що не може назвати війну війною, а, з іншого боку, не може показати людям на окупованих територіях, що про них піклуються.

«Нинішній режим протиставляє те населення, яке знаходиться там, проти України, бо не дає можливості показати ті кроки для соціального забезпечення, підтримки тих людей, з одного боку. А з іншого боку, українців ділять на них, хто ніби воює, а інших – ніби знаходяться у режимі АТО. Тому що сьогодні для чиновника – це АТО, а для звичайного громадянина – це війна. Це шизофренія, в якій ми знаходимося», – заявив Роман Безсмертний.

Гість програми зауважив, що за час конфлікту дещо підкорегували законодавство.

«Але я стверджую, що воно недостатньо скореговане на сьогоднішній момент. І це непорозуміння, яке продовжується у цій ситуації між законодавцем та виконавчою владою, ще даватиме масу проблем», – наголосив Роман Безсмертний.