Блокада торгівлі з ворогом – у чому полягає головна помилка

Торгувати з ворогом не можна. Цю правильну тезу взяли на озброєння нардепи та колишні учасники АТО, які блокують окремі залізничні шляхи в Донецькій та Луганській областях. От тільки головного ворога вони ідентифікують якось специфічно. Сподіваюсь, що це прикра помилка, а не свідоме маніпулювання.

Коли починаєш грати в шахи дуже важливо розрізняти фігури. І знати, що для перемоги в партії потрібно поставити мат королю. Бо інакше перемогою можна проголосити взятого пішака. А в результаті пропустити мат у три ходи.

У військових шахах головним ворогом України є не Захарченко з Плотницьким. Вони – пішаки. Головні фігури сидять у Кремлі. Блокувальники це розуміють?

Читайте також: Про що мовчать прибічники торгівлі з ОРДЛО

Ну тоді повертаємося до головної тези: торгувати з ворогом не можна. А що в нас у торгівлі з Росією? Кордон на замку? Ну добре, не будемо згадувати дрібниці – фури з товаром, вантажні вагони.

Нумо про головний оплот економічної стабільності Росії – "Газпром". Як там ворожий російський газ? Порушує український кордон? Куди тоді дивиться Семенченко? А інші командири блокування торгівлі з ворогом?

Чи хтось вірить, що ми вже не залежимо від російського газу, не купуємо паливо у ворога? Тоді ці люди дуже здивуються, що в разі блокади російського газу в українському газопроводі дивним чином зникне європейський газ, який так нахвалюють вітчизняні урядовці.

Тож якщо блокувальники хочуть поставити мат ворогу в торгівельних шахах, то вони мають вимагати зупинення товарообігу не лише з окупованими територіями, а й із країною-агресором. Чи побачимо роботу над головною помилкою?

Товарообіг України з Росією на порядок вищий, ніж із окупованими територіями.

Лише за офіційними даними Держкомстату за 11 місяців 2016 року Україна експортувала до РФ товарів на 3,2 млрд доларів (9,8% всього експорту), імпортувала – на 4,6 млрд дол… (13,1% всього імпорту). За показниками експорту-імпорту Росія досі залишається для нас на першому місці. Ще раз: головним торгівельним партнером залишається головний ворог.

Читайте також: "Обмін товарами" чи економічна диверсія проти України?

Тільки вугілля в Росії за згаданий період ми купили на суму: антрацит – 817 млн дол, бітумінозне – 774 млн дол, кокс і напівкокс – 122 млн дол… Нафти на 456 млн, гази нафтові – 212 млн дол, пропан – 153 млн дол, бутан – 54 млн дол.

На цьому фоні навіть не смішно сприймати розмови про черговий зупинений потяг…

Олексій БРАТУЩАК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter