”Це не АТО, це – війна!” – Тимошенко закликала ввести воєнний стан на окупованих територіях України. ВІДЕО

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала Президента України виконати конституційний обов'язок і підписати Указ про оголошення воєнного стану на окупованих територіях на сході країни.

Про це вона заявила сьогодні, 7 лютого, під час свого виступу з трибуни Верховної Ради України.

"Авдіївка. Біль. Смерті… Герої, які пали, за нашу свободу, за збереження нашої державності, люди, які страждають безмірно… Абсолютно чітко розпочалася ескалація військового конфлікту", – заявила Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" звернула увагу на те, що наразі "відбувається нова ескалація військового конфлікту – війни Росії проти України", Росія активізувалася на пропагандистському фронті з метою формування в світі думки, що в нашій державі начебто відбувається громадянська війна.

За словами політика, під час спілкування депутатів з команди Тимошенко з американськими політиками, стало зрозуміло, що "частина високопосадовців США впевнена, що в Україні відбувається громадянська війна, вони не вірять, що це Росія веде війну проти України".

"Треба припинити, наче мантри, вимовляти АТО. Це не АТО, це – війна! Треба нарешті припинити все це шахрайство і виконати 106 статтю Конституції України та ввести воєнний стан в Донецькій та Луганській областях", – заявила Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" переконана, що введення воєнного стану стане першим кроком до миру, оскільки це захист громадян України, які мешкають на окупованих територіях, це захист території нашої країни і наших військових, яких сьогодні звинувачують в мародерстві тоді, як вони виконують свої обов'язки і захищають державу.

Тимошенко переконана, що треба "визнати окуповані території окупованими", а не називати їх "ефективно контрольованими територіями України з боку Російської Федерації", "треба невідкладно докорінно змінити ставлення до подій на Сході України".

"Припиніть цей обман, і світ зрозуміє, що ми дійсно оцінили ці події як війну і почали захищатися! Нам потрібно звернутися до президента, щоб він вніс указ про оголошення воєнного стану. Нам треба ухвалити закон про окуповані території, і нам треба зупинити той економічний і соціальний розвал, який відбувається в Україні", – закликала Юлія Тимошенко.

Також політик повідомила, що "Батьківщина" ініціюватиме відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та його уряду.

"Досить знущатися над країною і досить ставити народ на межу виживання. Непрофесійний уряд мусить бути замінений. Країна мусить отримати ефективне Україні керівництво, інакше усі ми будемо співучасниками того, що відбувається в нашій країні", – заявила Тимошенко.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter