Через широку спину Порошенка нахабно посміхається Леонід Кучма — думка

Рано чи пізно влада починає набувати особистих рис чиновників високого рангу. І тут ми помічаємо її справжнє обличчя – грубе, хамське, нетерпиме, підозріле, що не допускає будь-якої критики.

Створюється паралельна реальність, коли в президентський літак сідають лояльні до режиму люди. Їхнє завдання – захистити інформаційний простір від критиків режиму. Величезні кошти вкладаються не в боротьбу із зовнішнім ворогом, а у придушення інакомислення в своїй країні.

Популярний блогер оголосив 2017 рік роком успішних та позитивних людей. Успішними він назвав людей, які люблять свою країну і зайняті улюбленою справою.

«Хочу, щоб скиглії стали немодні. Хочу, щоб вони стали маргіналами. Щоб вони стали ізгоями. Щоб на них показували пальцями і з них сміялися. Щоб їх жаліли трохи, як хворих людей», – продовжив він.

Я розумію, що зараз такий час, що будь-які позитивні новини йдуть як гарячі пиріжки. Люди скучили за малими і великими перемогами, вони пригнічені тією обставиною, що проти їхньої країни розв'язана війна, як гаряча, так і інформаційна. Громадян нашої країни турбує не тільки неефективність влади, а й відсутність у цієї влади відповідальності за долю держави.

Часто емоційний і інформаційний голод замінюється тільки хорошими і позитивними новинами від професійних оптимістів. Не буду голослівно стверджувати, що всі автори-оптимісти ангажовані і банально працюють на владу. Але якщо презентацію книги «оптиміста» відвідує дружина президента, то висновки робіть самі.

Читайте также: New Eastern Europe: Почему Порошенко не сможет победить на следующих президентских выборах

Успішні і позитивні люди в нашій країні є, частина їх займається своєю улюбленою справою, розкрадаючи бюджет і ресурси.

Режим Януковича тримав суспільство на відстані витягнутої міліцейської палиці. Не допомогло! Але схеми «сім'ї» працюють досі, хоч і в меншому обсязі, оскільки красти в зубожілій країні стало важче. Чим не привід для віртуального оптимізму?

Влада втратила зв'язок із суспільством. Вона розмовляє сама з собою на ефірах або віщає з трибуни для підставної аудиторії. Спілкування з пресою закінчується або відвертою брехнею, або замовчуванням і заговорюванням гострих питань.

Безсовісний обман на виборах призвів до першого Майдану. Узурпація влади сім'єю Януковича призвела до другого Майдану. Можливо, кишенькові політологи кажуть тепер, що третій Майдан дуже далекий. Невже їм невтямки, що українці будуть збиратися стільки, скільки треба, і що вони все одно доб'ються бажаних змін.

Ведучий «опозиційного» телеканалу миттєво ментально «знімає» питання про офшори і про завод президента в російській глибинці. Е-декларації показали глибину прірви між трибуною і залою. І справа не в їхньому казковому багатстві, а в тому, що ці успішні і позитивні люди багатіли в країні, що стрімко бідніла.

Суди перепідпорядковані й працюють на Банкову. Петро Олексійович в одній особі президент, прем'єр, генпрокурор, голова МЗС. Через широку спину Порошенка нахабно посміхається Леонід Кучма. Зять Кучми авторитетно говорить від імені бізнесу про здачу інтересів України під виглядом перезавантаження відносин США і РФ.

Справа не в Липецькому заводі, який працює на території окупанта, а справа у брехні. Брехня дозволяє приховати війну під псевдонімом «АТО», допускає торгівлю з квазіреспубліками «ДНР-ЛНР», робить долю Криму більш туманною.

Читайте также: Банда, яку злякав розбурханий Майдан, вернулася на круги свої

Наше мовчання – їхнє золото. Ще кубометри валюти, гектари житла, оформлення на дружин і тещ, які і не підозрюють про свої видатні підприємницькі таланти.

Свого часу ми наслухалися цієї брехні вдосталь. Це було в іншій державі, де було дуже багато позитивних людей. «Привітно запалилися вогники агітпунктів» – це з того життя, де радянські лікарі допомагали народжувати афганським жінкам, а «трактористи» (тоді вони теж були) переорювали ущелини сусідньої мусульманської країни.

Ще не пізно налагодити зв'язок зі своїм народом, при цьому не треба грати голосом і заводити зіниці під верхні повіки. Ще не пізно зайнятися економікою, а не брати участь у нескінченних презентаціях. Ще не пізно визнати свої помилки і почати роботу з їх виправлення. Ще не пізно відмовитися від узурпації влади і зрозуміти, що диктаторська модель у цій країні не зживеться із народом. Ще не пізно зупинитися, перестати кричати з трибун, прислухатися і зрозуміти, що безвізовий режим не є головним питанням для простих українців і тим більше для успішних та позитивних.

Майбутнє ми творимо самі, але занадто багато факторів це майбутнє поправляють, деформують, змінюють. Можна не помічати нічого поганого і налаштуватися тільки на позитивну хвилю, але світ рухають уперед не люди, схильні до самообману, а життєлюбні скептики.

Можна, звичайно, перетворити групу людей на маргіналів, навіть на ізгоїв. Можна показувати на них пальцями, але позбавте нас вашої жалості. Пожалійте краще себе!

Ви ще хочете над нами сміятися? Вам смішно? Так смійтеся!

Читайте также: Пинчук озвучил готовность украинской власти идти на компромисс с Москвой – мнение

Валерій ФУЙОР, правозахисник

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter