Чи коректно було внесено проект постанови про відставку Гройсмана?

Щодо коректності внесення "Батьківщиною" проекту постанови про відставку прем'єр-міністра.

Читайте також: "Уряд Гройсмана – це корупція і абсолютна некомпетентність в управлінні державою" – Юлія Тимошенко

Ч. 3 ст. 115 Конституції: "Відставка Прем'єр-міністра України, прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри Кабінету Міністрів України мають наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України".

Як бачимо, "відставка прем'єра" законодавством передбачена як самостійна процедура, причому на конституційному рівні! І хоч його відставка має наслідком відставку Кабміну, це питання різні.

Стаття 231 Регламенту "Підготовка до розгляду Верховною Радою питання про відповідальність Кабінету Міністрів України" передбачає, що:

"1. Питання про відповідальність Кабінету Міністрів України може бути внесене на розгляд Верховної Ради за пропозицією не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підтриманою їх підписами. Це питання включається до порядку денного сесії Верховної Ради без голосування". Але спеціальна процедура для внесення і розгляду постанови про відставку прем'єра Регламентом не передбачена!

Читайте також: Олігархічний парламент та некомпетентний прем'єр-міністр України

Таким чином, позиція "Батьківщини" юридично бездоганна. А спікер, знявши з реєстрації постанову, – заплутався серед двох подібних, але різних питань!

Борис БЕСПАЛИЙ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter