Чи вдасться викрити механізми впливу влади на суддів?

Суддя Дев'ятко прогнозовано не зявився на засідання Вищої ради правосуддя, де розглядали питання про його звільнення за винесення неправосудних рішень щодо активістів Майдану. За нашою інформацією він був у нарадчій кімнаті щодо справи "Торнадо". Відклали.

Суддя Дев'ятко (зліва) й адвокат Роман Маселко

Але справа Дев'ятка є цікавою з інших міркувань. Саме він прийшов на зміну голові Оболонського суду І. Ю. Мамонтовій, яка отримала вказівки з Адміністрації Януковича, як треба виносити рішення стосовно автомайданівців, але відмовилася це робити й пішла з посади. Після того, як Мамонтову змінив Дев'ятко, судді Оболонського суду винесли понад 40 рішень про позбавлення прав за поїздку до Межигір'я. Виносили рішення і про взяття під варту покалічених автомайданівців.

Тобто є чіткі факти, які засвідчують тиск з боку влади та пояснюють, чому судді раптом почали вносити однозначно незаконні рішення. І Вища рада правосуддя зобовязана ці факти перевірити та дати їм оцінку, особливо враховуючи, що зараз саме ВРП покликана вживати заходів для забезпечення незалежності й авторитету правосуддя.

Читайте також: В Україні набув чинності закон "Про Вищу раду правосуддя"

Тому я подав клопотання про виклик у ролі свідка члена ВРП Мамонтової. Саме за її позицію в часи Майдану Мамонтову обрано членом ВРП. І зараз саме час допомогти дати оцінку тим подіям і рішенням судів.

Ірина Мамонтова

Сьогодні, 24 листопада, я просив розглянути моє клопотання, щоб на наступне засідання, коли з'явиться Дев'ятко, вже не треба було відкладати засідання та викликати свідків за моїм клопотанням. Але члени ВРП знову засвідчили, як вони не хочуть встановлювати факт тиску на суддів із боку влади. Секретар палати Алла Лесько взагалі поставила дивні запитання – а чи зможу я забезпечити явку свідка і, якщо не зможу, то чому його викликаю.

У підсумку палата відмовилася навіть узяти моє клопотання. Тому я його подав через канцелярію.

Читайте також: Мамонтова у Вищій раді юстиції здатна дати суддівському корпусові науку порядності – Бутусов

Доповідач у справі – О. В. Маловацький, є представником від БПП, і він зі власної ініціативи може виконати всі дії, які вказані у клопотанні до наступного засідання.

Дуже цікаво, чи представник у ВРП від нинішньої влади зацікавлений у викритті фактів впливу на суддів влади попередньої. Якщо це буде викрито, а винні покарані, то й чинній владі буде важче тиснути на суддів, які будуть розуміти невідворотність покарання. Чи нинішня влада теж хоче давати вказівки суддям і дала гарантію, що за це суддям нічого не буде?

Дізнаємося вже незабаром, запрошую всіх на наступне засідання, де розглядатимуть це клопотання. Ну, і дуже розраховую, що Ірина Мамонтова виправдає очікування, зробить ще один мужній крок для викриття механізмів впливу на суддів і тим самим посприяє дійсній незалежності судової влади.

Роман МАСЕЛКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter