Чим Схід Німеччини відрізняється від німецького Заходу

Розкажу цікаве про особливості німецького Заходу та Сходу.

Не дивлячись на те, що вже більш як чверть сторіччя Німеччина об'єдналась, усе ще видно великі відмінності між Заходом і Сходом у багатьох речах. Зокрема в поведінці жінок. Я не буду приводити статистику (принаймні, не дуже багато), просто поясню загальні тренди, деякі з них навіть поглибились із часів об'єднання.

Читайте також: Як журналісти до мами Меркель у гостину ходили

Наприклад, на момент об'єднання кількість жінок, які працюють, на Заході й на Сході різнилась на 1%. Наразі кількість жінок, що працюють, хоч і збільшилася в обох частинах Німеччини, але на Сході їх стало навіть більше, ніж за часів НДР. Актуальна різниця становить уже 7%. На Сході також більше жінок займають провідні позиції.

Відрізняється народжуваність. Серед жінок 1963-1967 року народження (ті, що вже завершили фертильну фазу), на Заході 21% залишились бездітними, на Сході – лише 11%.

На Заході Німеччини вважається нормальним, коли жінка не працює, а сидить вдома. Якщо жінка народжує дитину, то вона зазвичай припиняє кар'єру або переходить на півставки. Дитячі садочки на Заході або дуже дорогі, або їх мало, або дорогі няні, або розповсюджена модель – садочок на півдня.

Кожна четверта жінка з вищою освітою і хорошою роботою на Заході не заводить дітей узагалі.

На Сході Німеччини із садочками набагато простіше, не рахуючи великих міст. Жінки успішніше поєднують кар'єру і дитину. Дітей народжують, відповідно, охочіше, але не більше двох.

Позашлюбних дітей і дітей у просто партнерському союзі на Сході більше, натомість на Заході більше дітей у сім'ях.

Це цікава ілюстрація до того, що менталітет жінок відрізняється, відрізняються їхні потреби. Універсальний феміністичний підхід радше за все неможливий.

Читайте також: Без зошитів і нав'язливого збирання грошей. Як у європейській школі ведеться

Отже, дві моделі:

1. Традиційна сім'я, кіндер-кюхе, якщо вже освіта й робота, то без дітей. Дітей загалом менше.

2. Соціалістичні наслідки – дитя в садочок, мама на роботу, папа є / нема – яка різниця. Дітей загалом більше.

Характерно, що ці патерни поведінки передалися вже в наступне покоління.

Руслана РАДЧУК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter