Чому ми кидаємо новорічну обіцянку вчити мови?

Вивчити іноземну мову – одна з найпопулярніших новорічних обіцянок і, відповідно, одна з таких, про яку часто забувають ще до того, як зійде сніг.

Серед причин того, чому не стає мотивації, – розпливчата мета.

Як зрозуміти, що ціль наближається? Рахувати слова? Проходити тести? Як мотивувати себе кілька місяців готуватися до тесту? Як записати вивчені слова до списку "done"?

За низкою досліджень, ціль може полягати просто в тому, щоб учити мову якийсь час. Самі собою заняття іноземною мовою – це фітнес для мозку. Навіть тиждень навчання помітно впливає на когнітивні здібності людини.

Читайте також: Вчитися щодня: 5-годинне правило від Білла Гейтса та Воррена Баффета

У Шотландії в квітні 2016 року провели експеримент: вимірювали уважність двох груп студентів, одна з яких мала регулярні заняття з гаельської мови, а інша – ні. Результати показали, що вже після тижня вивчення іноземної мови в учасників покращилася увага. А тривалий період навчання – закріпив покращені навички. Вік учнів при цьому не має значення: в експерименті брали участь студенти від 18 до 78 років. Експеримент демонструє, що ніколи не пізно вчити мову, і що будь-яка кількість часу, виділена для занять, уже має ефект. Програшної стратегії немає. Ви все одно лишаєтесь у виграші.

А якщо вчити мову, і не одну, роками, це значно покращує швидкість обробки інформації мозком. Вища школа економіки та Гельсінський університет восени 2016 року дослідили сприйняття та обробку інформації у 22 людей. Науковці вимірювали активність мозку через електроенцефалограму, показуючи людям знайомі та незнайомі їм слова з різних мов. Виявилося, що так званий лінгвістичний анамнез беззаперечно впливає на швидкість обробки незнайомих слів. Мозок швидше будує зв'язки для нового слова, якщо людина вже вчила іноземні мови.

При цьому вчити мови можна, як кому зручно: отримуючи нові слова від програмки на телефоні, читаючи французькі романи, дивлячись серіали, відміняючи дієслова, чи беручи кулінарні уроки.

Читайте також: Почати новий рік з чистого аркуша. Поради Пауло Коельо

Так, наприклад, науковці та волонтери з шести країн два роки тому створили пристрій, який учить готувати шістьма мовами. 300 добровольців учать таким чином мови, їхні результати опублікують згодом – процес іще триває. Але вже зараз зрозуміло, що учасники, як мінімум, опанують рецепти різних кухонь світу і гарантовано покращать свої когнітивні навички.

Отже, можна не хвилюватися про цілі при вивченні мов. І не перейматися, якщо ви не склали обіцяний собі тест чи не отримали сертифікат.

Мови – це саме той випадок, коли недоконана форма "вчив" також рахується.

Євгенія КУЗНЕЦОВА

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter