Чому не покарали винних у злочинах проти Майдану?

Як я розумію причини непокарання злочинів проти Майдану.

1. Протягом короткого часу після 20 лютого, коли пост-майданівська влада намагалася стабілізувати ситуацію в Україні, слідчі СБУ, МВС і ГПУ, інші чиновники, які ще не були люстровані і залишалися на посадах, публічно демонструючи прихильність ідеалам Майдану, насправді зачищали доказову базу злочинів.

Читайте также: Які вожді, такі й результати, – блогер

2. ВР прийняла 3 закони про недопустимість переслідування майданівців, фактично заборонивши збирати інформацію і докази щодо подій на Майдані, як таких, що можуть сприяти покаранню учасників подій зими 2013-2014 рр., саме ці закони могли бути підставою для дій на знищення доказів злочинів Януковича, Путіна, беркутовців і інших.

3. Нові слідчі-патріоти, яки прийшли у силові структури, не мали необхідного досвіду, що не лише дав би швидко зібрати доказову базу, а і припинити знищення доказів там, де вони залишалися.

4. Судова система, яка три роки залишалася нереформованою через супротив залишків попередньої влади у ВР сьомого і восьмого скликань (реформа виагала 300 голосів, тобто дуже широкого консенсусу), залишалася підконтрольною і пов'язаною з режимом Януковича, а відтак, приймала рішення не в інтересах розслідування згаданих злочинів.

5. Частина політиків і чиновників під час Майдану ймовірно грала подвійну гру, розкладаючи яйця в різні корзини, і через страх бути викритими сприяла (активно чи пасивно) безрезультативним діям слідства і суду.

Читайте також: Короткі підсумки останніх трьох років

Не виключаю, що певні політичні сили і політики мали стосування до стрільби у відповідь по Беркуту і тепер не надто хочуть, щоб ця їх діяльність стала публічним фактом.

ПП: На жаль, широкий загал трактує незасудження злочинців з беркута і інших дуже спрощено, вбачаючи в цьому теорію змови і зради. Не виключаючи змов і зрад, хочу звернути увагу і на інші об'єктивні і очевидні фактори….

Олександр БРИГИНЕЦЬ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter