Чому участь дитини у музейних програмах впливає на її доросле життя

Нарешті на вихідних дійшли руки перекласти коротку статтю про дослідження, яке минулого року провели 4 американські музеї мистецтв. Вони опитали 300 випускників своїх дитячих програм. Якщо одним словом, то мистецька освіта – це круто 🙂

Чому участь дитини у музейних програмах впливає на її доросле життя

Перше наукове дослідження засвідчило, що вплив дитячих мистецьких програм може проявлятись у дорослому віці

Щороку тисячі школярів беруть участь у підліткових програмах у художніх музеях свого регіону. Але чи згадає хоч хтось з них через багато років, як проводив час у музеї? Як свідчить недавнє дослідження, відповідь буде: «Однозначно так». Ба більше, випускники мистецьких програм у музеях навіть через багато років стверджують, що музейні заняття змінили їхнє життя.

Чотири американські художні музеї – Музей американського мистецтва Вітні, Мистецький центр Вокера, Г'юстонський і Лосанжелівський музеї сучасного мистецтва – об'єднали зусилля, щоби з'ясувати, наскільки ефективними є насправді їхні багаторічні мистецькі програми для підлітків. Вони розшукали понад 300 колишніх учасників 4-х програм для підлітків, які діють у цих музеях ще з 1990-х років. Усім випускникам цих програм (а їм сьогодні від 18 до 36 років) роздали анкети, а також запросили до участі у фокус-групах і усному опитуванні, щоб з'ясувати, як вони ставляться до своїх музейних занять через роки.

Серед опитаної групи випускників 75% назвали свій досвід у музеї як такий, що мав найбільш позитивний вплив на їхнє життя – позитивніший, ніж вплив сім'ї, школи чи двору. Майже 55% заявили, що це був один з найважливіших досвідів, який вони коли-небудь переживали, незалежно від віку. А дві третини ствердили, що часто опинялися в ситуаціях, коли їхній музейний досвід впливав на їхні вчинки чи думки.

Читайте также: Музей з незвичними експонатами з`явився на Закарпатті. ФОТО

Виявилося також, що учасники підліткових мистецьких програм у дорослому віці активно цікавляться культурою: 96% опитаних відвідували якийсь художній музей за останні два роки, а 68% за останні два роки відвідували художні музеї понад 5 разів. 32% випускників музейних програм зараз працюють у сфері культури і мистецтв.

Хоча це дослідження є першим, яке вивчало вплив мистецьких програм для підлітків у музеях, воно перегукується з іншими дослідженнями, які мали на меті з'ясувати практичну користь від культурно-мистецької освіти. Десятилітнє дослідження, проведене американським National Endowment for the Arts, з'ясувало, що досвід практики різних мистецтв у дитячому віці має безпосередній зв'язок з рівнем доходів та освітніми досягненнями у дорослому віці. Інші дослідження засвідчили вплив мистецької освіти на різні сфери: починаючи від зниження рівня прогулів у школі до підвищення навичок критично мислити та культурної мобільності.

Якщо ви брали участь у дитинстві в музейних мистецьких програмах, швидше за все, ви зараз схвально хитаєте головою. Але навіть якщо вам не аж так пощастило – не біда: музей можна відвідати завжди. … І ніколи не знати, наскільки мистецькі твори, які ви побачили чи почули цього тижня, вплинуть на ваше життя через роки.

Джерело

Авторка: Ерін Блейкмор

Sofia Riabchuk

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter