Десять халеп, які не дають вам розбагатіти

Як відомо, більшість статків, які дісталися у спадок, розтринькують протягом трьох поколінь, пише у своєму блозі на "Новому часі" викладач курсу "Фінанси" Единбурзької бізнес-школи у Східній Європі Іван Компан. Створювати багатство треба самостійно, і ні для кого не секрет, як це зробити в цивілізованому світі: вчіться, працюйте, відкладайте, інвестуйте. Якщо хочете в нас і напевне, то станьте чиновником. Право підпису та печатки, ці скіпетр і держава сучасного бюрократа, швидко приведуть вас до мети, якщо, звісно, вона у вас є. Адже можна залишитися бідним просто тому, що:

1. У вас немає мети стати багатим

Зазвичай залежно від того, які завдання ви перед собою ставите, такі й будуть результати. Досягнення мети вимагає жертв. Якщо ви вирішили стати багатим, то повинні бути готовими до того, що вам навряд чи вдасться зберегти духовну невинність.

Що з цим робити?

Вирішіть для себе, яку ціну ви готові заплатити за багатство? На допомогу прийдуть гори класичної літератури – від казки про "Золоту рибку" Пушкіна до "Фауста" Ґете.

2. Ви обрали неправильну професію

Замість того, щоб стати фахівцем: інженером, вчителем, лікарем або в найгіршому разі фінансистом, ви вирішили боротися за щастя людства, облаштовуючи власне маленьке затишне благоденство грантами благодійних організацій.

Згідно з дослідженням Capgemini's World Wealth Report, більшість багатих людей працюють у сфері високих технологій, фінансів і медицини, але ніхто з них не пише нікому не потрібні звіти за гроші платників податків.

Читайте також: Як забезпечити собі заможну старість?

Що з цим робити?

Не будьте ласими до миттєвої вигоди. Оцінюйте довгострокову перспективу. Знайдіть собі справжню роботу. Хороша професія, повага і вдячність людей завтра – набагато краще, ніж жирний грант та псевдопатріотична демагогія сьогодні.

3. Ви боїтеся інвестувати

Гроші під матрацом або на депозиті в банку не переможуть навіть інфляцію. Годі й казати про багатство. Знайти б хороший спосіб інвестувати в міжнародні ринки капіталу.

Проста математика: Поклавши $10,000 у більш-менш надійний український банк під 1.5%, через 10 років ви отримаєте $11,605. Інвестувавши в американський фондовий ринок, середня прибутковість якого становила більше 10% за рік за останні 50 років, ви можете заробити $25,937. Відчуваєте різницю?!

Що з цим робити?

Безумовно, фондовий ринок – не легка прогулянка, але в довгостроковій перспективі акції завжди були найкращою інвестицією, що ведуть до багатства.

4. Ви недостатньо відкладаєте

Якщо ви не відкладаєте гроші, а, мешкаючи на Троєщині, їздите на новенькому BMW, вам ніколи не стати багатим. Неможливо розбагатіти, не відкладаючи. Навіть, якщо ваша зарплата вимірюється шестизначним числом, але ви витрачаєте її цілком на доказ свого соціального статусу в ресторанах і нічних клубах, кінцевим результатом буде нуль.

Що з цим робити?

Чим раніше ви почнете інвестувати, тим більше стане ваш дохід. Отже, менше доведеться відкладати.

5. Ви живете не за статками

Чому молоді фахівці часто-густо "озброєні" останнім iPhone або флагманським Samsung? Безтурботність, колеги! Точно так само, одна зі трьох американських сімей із місяця в місяць накопичує борг за кредитними картками.

Що з цим робити?

Можливість взяти гроші в кредит створює ілюзію, що ви можете дозволити собі більше, ніж це є насправді. Але, як сказав один розумний чоловік,"найбільша перепона стати багатим – це жити, як багач, до того, як ви ним дійсно стали".

6. Ви недооцінюєте значення "п'ятаків".

Не поспішайте ритися в кишенях старої куртки. Подумайте про скорочення "безглуздих" витрат: два квартали на таксі, зняття грошей у банкоматі "чужого" банку з комісією, їжа з кулінарії, – все це істотно скорочує ваші заощадження.

Що з цим робити?

Два квартали до банкомату банку, пройдені пішки, й у нагороду соковите хрустке яблуко замість вчорашньої "шуби", яка стікає майонезом, зроблять вас, як мінімум, підтягнутим і фізично привабливим, не кажучи вже про значну фінансову вигоду.

7. У вас борги

Якщо бажання придбати новий телефон або автомобіль престижної марки настільки велике, що ви готові залазити в борги, у вас практично немає шансів розбагатіти. Однак не всякий борг – зло. Кредит на освіту або фінансування нового бізнесу може стати початком нового життя. До речі, в США, цитаделі капіталізму, борг – це найкраща стратегія фінансування. Більше 60% заможних американців віддають перевагу кредиту замість використання власних заощадженнь.

Що з цим робити?

Якщо ви вирішили запозичити, зізнайтеся собі, чи розумієте ви всі умови кредитування і дайте відповідь на запитання: "Яка мета і чи дійсно вам потрібен кредит?"

8. Ви не дбаєте про здоров'я

Щоб розбагатіти – потрібно працювати! Я знаю, що в сучасній Україні – це звучить не дуже переконливо, але все ж. Щоб працювати, треба мати здоров'я. Згідно з U.S.Trust, 98% американських мільйонерів вважають хороше здоров'я найважливішим особистим активом.

Читайте також: Три фактори негараздів: чому банки не проходять перевірок НБУ

Що з цим робити?

Станьте на терези, а потім біжіть у спортзал! Не шукайте собі виправдань. Спортмістечко в Гідропарку працює 24/7 і безкоштовно.

9. Ви занадто покладаєтеся на державу

Поставивши свій добробут у залежність від президента, Кабміну, парламенту, НБУ і жаданих траншів МВФ ви гарантовано закінчите жебраком, як мільйони наших знедолених співгромадян.

Що з цим робити?

Можна стати частиною системи, якщо, звісно, совість дозволяє. Це правильний шлях до багатства, але і "хлопчики криваві в очах" не змусять на себе чекати. «"Жалюгідний той, у кому совість не чиста"! Краще, плюньте на систему, не загравайте з владою і будуйте своє життя самостійно. Це в будь-якому разі дозволить вам зберегти гідність і оптимізм.

10. Ваше життя не має сенсу

Близько 94% американських мільйонерів чітко сформулювали, навіщо вони живуть. Сім'я, філантропія, бізнес – у кожного своє.

Що з цим робити?

Багато релігій і філософій намагаються відповісти на запитання "Навіщо жити?". Три з чотирьох мільйонерів, не наших, а збагачених працею і талантами, стверджують, що гроші дають можливість змінити життя і знайти сенс існування.

Не впевнений, що життя українських багатіїв, список яких багато в чому збігається з переліком учасників е-декларування, дійсно знайшло якийсь новий зміст, за наші з вами гроші. Але не сумніваюся, що для майбутнього нашої країни їхнє життя точно не має особливого сенсу. Багатійте чесно!

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter