”Ефективний контроль Росії” – народний депутат запропонувала відмовится від термінів “окупація” та “агресія”. ВІДЕО

У понеділок, 6 січня, у ефірі ток-шоу "Свобода слова", нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Ірина Луценко запропонувала вважати, що Росією здійснюється "ефективний контроль над окремими районами Донецької та Луганської областей".

На питання ведучого, які є юридичні підстави не вважати окремі райони Донецької та Луганської області тимчасово окупованими, адже є Постанова Верховної Ради України від 17 березня 2015 року, яка визнає ці території окупованими, Ірина Луценко повідомила, що у відповідності до останніх рішень КМУ ці території запропоновано називати територіями, що перебувають під "ефективним контролем Росії".

Читайте також: Купуючи вугілля в ОРДЛО, Україна воскрешає міф про "Донбасс, который кормит всю страну"

"У нас сьогодні виникла дуже серйозна політична дискусія в парламенті стосовно того, чи називати ці території, окремі райони (ОРДЛО), окупованими чи ні. Як пропонує Кабінет міністрів їх називати? КМУ пропонує називати ці території територіями, що перебувають під ефективним контролем Росії ", – заявила вона.

Нардеп також зазначила, що поняття "ефективний контроль" широко поширене в різних діючих міжнародних документах.

Читайте також: Чи доцільно набувати Україні ядерного статусу?

"Чому? У міжнародних документах, в міжнародних організаціях, в міжнародних судах, в різних резолюціях ООН, ПАРЄ та інших – не буду поглиблюватися, є три різних поняття. Я спеціально взяла довідку, щоб не бути голослівною. Три поняття – агресія, окупація і ефективний контроль ", – заявила депутат від "Блоку Петра Порошенка".

Виступ народного депутат Ірини Луценко, де прозвучало вищеописане, починається з 1:59:29.

UAINFO

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter