”Ефективний контроль”. Влада хоче за нашими спинами протягнути страшну річ – журналістка

Що ж, друзі, вимушена констатувати зраду. Справжню. Зраду інтересів України, яка створює реальну загрозу її майбутньому як держави.

Тихим сапом українська влада впарює нам спеціальний статус окупованого Донбасу, готуючись до «реінтеграції» окупованих територій – не виганяючи звідти окупантів, а співпрацюючи з ними.

Відразу після Нового року, 11 січня, Кабмін випустив розпорядження з довгою назвою «Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».

Розрахунок був правильний: після Новорічних свят преса і громадськість недостатньо серйозно відреагувала на цей документ.

Хоча насправді він – офіційне визнання Урядом України готовності до повної капітуляції перед російським окупантом і виконання всіх його мінських забаганок, і не тільки.

Читайте також: "Ефективний контроль Росії" – народний депутат запропонувала відмовится від термінів "окупація" та "агресія". ВІДЕО

Документ насправді абсурдний: це (вдумайтесь!) план заходів з реалізації державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Уявляєте собі? Замість того, щоб розробити план звільнення окупованих Росією українських територій, щоб нарешті заблокувати колабораціоністську торгівлю з окупантом, – Україна приймає окупацію як даність. Більш того, не називає це окупацією.

«Тимчасово неконтрольовані території» – це формулювання, які відмазують Путіна від Гааги. Ось звідки віє вітер щодо поняття «ефективного контролю», яке поки що існує на словах, але скоро має з'явитися і в документах, якщо ми це не зупинимо.

Отже, за останніми визначеннями Кабміну і провладних політиків, Росія – не окупант, а держава, яка здійснює ефективний контроль наших територій на Донбасі. Абсурд? Так, але йдемо далі.

Згідно з планами уряду, Україна на цих «ефективно контрольованих» Росією територіях збирається ось вже зараз реалізувати якусь химерну внутрішню політику – перш за все, забезпечуючи їх фінансово. Та що там, у плані, затвердженому 11 січня, навіть розважальна частина є!

Читайте також: "Це не АТО, це – війна!" – Тимошенко закликала ввести воєнний стан на окупованих територіях України. ВІДЕО

Одного посту буде мало, щоб розібрати весь вказаний зрадницький план заходів. У наступних дописах я торкнусь його деталей.

Але головний висновок – влада хоче за нашими спинами протягнути дійсно страшну річ. Відмовитися від вже визнаного міжнародними інституціями терміну «окупація» і замінити його на абсурдний «ефективний контроль». І, не повертаючи назад наші території, які зараз загарбала Росія, не виганяючи російських посіпак, які називають себе керівництвом республік ЛНР і ДНР, почати вкладати гроші у ці території, платити там зарплати й пенсії, легалізувати бізнес і торгівлю, пільгово влаштовувати їхніх дітей, які в ненависті до нас виховуються останні три роки, в наші виші, щоб вони займали місця наших дітей… Багато є моментів, про які поговоримо пізніше.

Єдине, що дає надію, це те, що розпорядження Кабміну має статус нижчий за закон. Тобто теоретично можна деякі пункти (а може й всі) вказаного плану визнати такими, що не відповідають чинному законодавству. Але, на жаль, в нашій державі закони не діють, якщо того не хоче влада. Тому мусимо найперше дати цьому максимальний розголос, а далі подивимося, що буде.

Тетяна ВИСОЦЬКА

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter