Економіст назвав три причини девальвації гривні

Для падіння гривні є три причини: націоналізація ПриватБанку, потреба гасити відсотки по зовнішніх боргах та утиски імпортерів.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Він зауважив, що нині курс гривні формує «чорний ринок».

«За офіційними даними на території України 97 мільярдів доларів знаходиться на «чорному ринку». А протягом 2014 – 2016 років населення забрало із банків 17 мільярдів доларів у вигляді депозитів та обмінних операцій. Так, сьогодні більше валюти на руках у населення», – зауважив економіст.

Окрім того, додав, не є секретом, що бізнесові структури у розрахунках використовують валютну готівку.

Читайте також: В этом году курс будет 32-34 гривен за доллар – эксперт

«Нині для девальвації гривні є три причини. Перша – націоналізація Приватбанку. Я кілька разів наголошував, що її треба проводити дуже акуратно. Друга причина криється у необхідності в січні платити відсотки по зовнішнім боргам і частково гасити ці ж борги. Що маємо? Якусь частину грошей на це використають із золотовалютних резервів, а якусь – із валютного ринку. Державні банки скуповують валюту, за рахунок якої гасять зовнішні борги. А що лишається?», – пояснив О.Охріменко.

Сума відсотків, які Україна має заплатити, зауважив він, складає 800 мільйонів доларів.

Третя причина девальвації гривні в умовах, створених для імпортерів.

« У результаті згаданих вище операцій, в Україні сильно затисли імпортерів, які вимушені самостійно шукати чорні схеми для проведення операцій. Вийшло так, що бізнес у нас звертається до «чорного ринку» не тому, що любить його, а просто не має іншого шляху. Сьогодні всі заяви імпортерів надходять до НБУ, де ухвалюють висновок: задовольняти заяву чи ні», – зауважив економіст.

Читайте також: "Новые методы деятельности Нацбанка – это бред", – эксперт

Прогнозувати, яким буде курс долара згодом, О.Охріменко не став.

«Можна говорити лише про ризик курсу 31 гривні за долар на «чорному ринку». Але в лютому стане легше – не буде необхідності платити відсотки по внутрішнім боргам. Також, є велика надія, що свята закінчаться і зростуть приватні перекази грошей із-за кордону, бо у січні Європа працює», – повідомив експерт.

UAINFO

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter