Економіст розповів, як зміняться ціни на продукти найближчим часом

У нас щороку у грудні-січні піднімаються ціни на продукти. Тому в нинішньому піднятті цін я не вбачаю порушення тенденції, яку спостерігаємо протягом останніх років. У лютому-березні ціни почнуть знижуватися.

Так само не бачу обґрунтування у суттєвому піднятті цін у аграріїв, бо все впирається в купівельну спроможність населення. А виробництво у нас доволі велике.

Що стосується того, що уряд відпустив ціни, то це ніяк на них не впливає. Є аналіз, який показує, що у виробників немає можливості піднімати ціни навіть на дешеві товари, бо їх сегмент орієнтований на малозабезпечених. А конкуренція на цьому ринку достатньо велика. Тому виробники самі змушені діяти в межах того попиту, який є.

Але періодами, особливо перед святами, ціни зростають, а з початку весни і літа починають опускатися.

Читайте також: Як змінилися ціни на продукти харчування в 2017 році

Імпортні товари залежать від валютного курсу. Імпортери змушені закладати у товар падіння курсу, яке ми спостерігали останнім часом із кінця грудня.

Читайте також: Супермаркеты и сетевые магазины контролируют разум своих потребителей. Как? Сейчас узнаете…

Протягом лютого курс ще триматиметься на високому рівні, а потім гривня почне зміцнюватися. Таку саму тенденцію ми спостерігали у 15-16-му роках. Постачальники поступово почнуть зважати на ситуацію із споживачами і продаватимуть дешевше.

Борис КУШНІРУК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter