Галасюк: МЕРТ тихо саботує розвиток експорту

Розроблена Міністерством "Експортна стратегія" може просто "лягти в шухляду", не принісши користі економіці та країні. Про це заявив голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

Як пояснив нардеп, документ не містить ані цільових обсягів українського експорту, ані цільової структури експортного кошику й географічної структури збуту, яких прагне Україна, не кажучи вже про відсутність оцінки впливу "Експортної стратегії" на макропоказники: виробництво, інвестиції, зайнятість та ВВП.

"Стратегія – це, коли є розуміння поточної ситуації, "точки призначення", інструментів і механізмів переходу з поточного до бажаного стану та необхідних ресурсів. В іншому випадку – це або мрії, або окозамилювання", – запевняє В.Галасюк.

Крім того, голова Комітету підкреслює, що документ порушує Закон про експортно-кредитне агенство як в частині строку створення ЕКА (законом Кабміну відведено на це 6 місяців, а не півтора роки як передбачає стратегія), так і в частині функцій і завдань ЕКА (закон передбачає створення експортно-кредитного, а стратегія лише експортно-страхового агентства, функції якого є значно вужчими).

"Український експорт котиться в тар-тарари, а МЕРТ послідовно саботує створення ключового механізму розвитку несировинного експорту – експортно-кредитного агентства", – зазначає парламентар, наголошуючи, що вже офіційно звернувся з цього приводу до Першого Віце-Прем'єра-Міністра економіки Степана Кубіва.

Читайте також: Рішучі псевдореформи, або рік роботи уряду Гройсмана

Якщо не вжити заходів щодо суттєвого удосконалення Експортної стратегії, вона просто "ляже в шухляду", – переконаний нардеп.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter