Гівно і Люди або закони проти бидло-собачників

Судячи із кількості "одобрямс" і взагалі відгуків на матеріал "Гівно і Люди", а також наявність раніше петиції за впровадження штрафів для бидло-собачників, яка на сайті Київради збирала понад 10 тисяч підписів, пабліків та публічних обговорень, тема гівна на вулицях хвилює багатьох людей. Це гарний сигнал. Проте, більшість громадян банально не в курсі, як Законодавство регулює права та обов'язки собачників і не тільки. Вони не в курсі, як бидло можна нагнути по Закону. Тому, між іншим, і з'являються популярні, але не зовсім правильно сформульовані петиції, як вказана мною вище "Запровадити обов'якову систему штрафів за неприбирання собачих відходів на вулиці". Бо штрафи у нас у Законах прописані. Тому цей пост про Законодавство.

Згідно з пунктом 5.6 Правил утримання домашніх собак та котів в місті Києві, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 жовтня 2007 року № 1079/3912 "Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві", особа, яка супроводжує собаку чи кота, зобов'язана прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів).

В Україні діють штрафи за неприбирання відходів життєдіяльності тварин у місцях загального користування – у парках, скверах, вулицях, газонах подвір'ях житлових будинків і так далі.

Читайте також: Як переконати власника собаки почати прибирати за своїм улюбленцем – алгоритм діалогу

Згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб (340 – 1360 грн), громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн).

Пунктом 10.1.2 Правил утримання домашніх собак та котів в місті Києві визначено, що структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві уповноважені на документування правопорушень у сфері утримання тварин та передачу адміністративних матеріалів до відповідних органів згідно із чинним законодавством для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Але проблема в тому, що громадяни не викликають поліцію. А якщо це і зробити, то навіть в одиничному випадку буде заповнено купа папірців, а в підсумку все, як правило, обмежується профілактичною бесідою. Дуже і дуже сумнівно, що штраф прийде бидлу по пошті після першого випадку з поліцією. А другого може і не бути через банальну лінь громадян і копів.

Здебільшого вина в наявності великої кількості гівна на тротуарах лежить на самих громадянах. Логіка дуже проста. На прикладі киян – є вищезгадані Правила утримання домашніх собак та котів в місті Києві . Пункт 4.12 цих Павил передбачає наступне: Юридичні або фізичні особи, крім визначених пільгових категорій, які утримують собак, обов'язково сплачують за утримання собак відповідно до встановлених тарифів. Плата за утримання собак з фізичних осіб нараховується житлово-експлуатаційними організаціями, у т. ч. ЖБК, ОСББ тощо, на території обслуговування яких проживає власник собаки: квартиронаймачам, власникам квартир та приватних малоповерхових та середньоповерхових будинків. Отримані кошти використовуються згідно з розподілом, що затверджується розпорядженням Київської міської державної адміністрації. Плата за утримання собак від юридичних осіб нараховується на підставі укладених з Центром угод, вноситься на рахунок Центру і спрямовується на виконання заходів Київської міської програми вирішення проблем з утриманням домашніх та інших тварин, затвердженої рішенням Київської міської ради від 27.11.2003 р. N 213/1087.

Читайте також: "Я не собачник": отцы, которые совсем не хотели собак. ФОТО

Кожен собачник столиці може сміливо сказати, що прибирати не зобов'язаний, бо сплачую податок. І подавайте до суду. По суті, Законодавство в нас недосконале. А додавши до цього елементарну відсутність культури, бидлючість людей, чиї собаки сруть поруч із дитячими майданчиками, а за ними вони не прибирають, а також малу кількість майданчиків для вигулу собак чи пропаганду "пакетиків" для гівна – виходить ось така картина.

З чого починати? З удосконалення законодавства, але паралельно мають створюватися волонтерські об'єднання і громадські організації, які займатимуться пропагуванням культури, розповсюдженням пакетиків для гівна (виставки і так далі), спочатку безкоштовних (потім на цьому можна буде робити бізнес), а також контролювати собачників, вимагати спорудження більшої кількості майданчиків для вигулу. На вулицях до кожного бидла потрібно підходити, тикати носом в законодавство, вимагати прибирати гівно, даючи пакетик, або викликати копів. Я особисто за більш жорсткі міри до бидла – гівно своєї собаки кожен з бидлюків мав би примусово скуштувати, фотографії і відео цього процесу мають викладатися в Інтернет, щоб інші боялися. Але…це незаконно. Чи можна перемогти бидло лібералізмом? Я в це не вірю.

Чи будуть бажаючі об'єднуватися, проводити акції та рейди по вулицях – покаже лише час. Враховуючи те, що ініціатива волонтерська, може бути мало бажаючих. Але це необхідно зробити, бо дивитися на вулиці в гівні – огидно. Заради дітей.

Сьогодні чимало собачників вже ходять з пакетиками. В Європі – це взагалі вже буденність. Але бидло – його значно більше в Україні.

Андрій КОВАЛЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter