Кремль вирішив скинути Плотницького і приєднати угруповання “ЛНР” до “ДНР”?

Ігор Плотницький, ватажок угруповання «ЛНР», що визнане в Україні терористичним. Окупований Луганськ, 3 листопада 2014 року

Російські спецслужби не зможуть посварити із Росією «ЛНР», заявив Ігор Плотницький, ватажок цього угруповання, що діє на окупованій частині Луганщини і визнане в Україні терористичним. Така заява прозвучала на тлі спроби російських «чекістів» за допомогою кримінальної справи повалити самого Плотницького. Поки що він тримається, але у планах спецслужбовців лишається приєднання «ЛНР» до угруповання «ДНР», і Плотницького в цьому сценарії нема.

Із дещо божевільною заявою виступив 12 січня ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький. Він на своєму офіційному сайті повідомив, що «сили, які намагалися здійснити переворот» у «республіці» збиралися сфабрикувати проти нього кримінальну справу в Росії. Що у начальника його охорони збиралися вибити зізнання про особисті розпорядження Плотницького щодо вбивства так званого «екс-прем'єра» угруповання «ЛНР» Ципкалова.

Заява ватажка угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького

​Потім, за словами Плотницького, начальника його охорони мали вбити. Розуміється – російські спецслужби, бо хто ще може «фабрикувати кримінальну справу» в Російській Федерації? А закінчується заява шизофренічним: «посварити нас з Росією неможливо». Тобто російські спецслужби не зможуть посварити «ЛНР» із Росією.

Читайте также: Свобода начинается со слова "нет". Веский ответ российскому лицемерию

Однак текст не настільки «психіатричний», як здається з першого погляду. Бо на цей виступ швидко відреагували давні супротивники ватажка «ЛНР» – його попередник на посаді «глави» угруповання, так званий «народний губернатор Луганщини» у 2014-му Валерій Болотов і «екс-спікер парламенту» угруповання «ЛНР» Олексій Карякін. Обидва натякають на швидкий кінець Плотницького та виступають за об'єднання «ЛНР» та «ДНР», вихваляючи ватажка останньої – Олександра Захарченка.

Чи справді збожеволів Плотницький?

«То може сайт Плотницького зламали хакери?» – подумав дехто. Однак навряд чи. Насправді цей виступ є продовженням давньої сюжетної лінії, на яку пересічний спостерігач не дуже звертав увагу. Її передостаннім проявом було подібне повідомлення як «злив» інформації – про нього також багато хто подумав, що це фейк.

Новина з'явилась (і майже одразу була видалена) на сайті «Новоросс.info» 7 січня. Журналісти встигли зробити скріншот і повідомлення передрукували – щоправда, на не надто авторитетних сайтах. Згодом передрук зробив «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, та на тлі гучних подій довкола «списків Савченко» належного резонансу новина не отримала.

Читайте также: І нашим, і вашим: Український пенсіонер з Дебальцевого пішов працювати на блокпост бойовиків

Між тим у новині йшлося, що слідче управління Слідчого комітету Росії у Ростовській області порушило кримінальну справу за фактом вбивства громадянина Росії, «екс-прем'єр-міністра» угруповання «ЛНР» Геннадія Ципкалова. Крім того, повідомлялося, що до справи долучаються документи, пов'язані з Віталієм Кисельовим («Комуністом») – його, як і Ципкалова, представники угруповання «ЛНР» затримали у вересні після повідомлення про спробу «державного перевороту». До повідомлення додавався скан довідки з «Луганського республіканського центру екстреної медицини і медицини катастроф», де констатуються важкі ушкодження Кисельова після допитів. Цей документ ніби є у розпорядженні слідчого управління Слідкому Росії в Ростовській області.

Довідка про тортури, опублікована в інтернеті, яку нібито долучив до справи проти Плотницького Слідчий комітет Росії

Також повідомлялося, що Плотницький дізнався про це провадження й спробує задіяти зв'язки аби загальмувати його. Отже теперішній виступ ватажка угруповання «ЛНР» підтверджує – провадження таки було започатковане.

Слідчий комітет Росії та «Сільвер»

Також ці повідомлення ідеально стикуються з дописами мережі блогів, у якій публікували компромат на Плотницького і яку створили, ймовірно, російські спецслужби – ФСБ та її дочірня структура «МГБ ЛНР». Після загибелі Ципкалова в усіх цих блогах з'явилися заклики до Слідчого комітету Росії відкрити провадження.

«Гена отримав нещодавно російське громадянство, тому юридично це виходить вбивство російського громадянина на території «ЛНР» і СК РФ треба відкривати справу з цього приводу і розслідувати всі обставини… Справу про смерть Ципкалова зобов'язані відкрити, тим більше, в охороні Плотницького є російські громадяни, які, скоріш за все, і скоїли цей злочин», – наголошували у блозі «Nemezida-LNR».

Читайте также: "Дебальцево все ближе и ближе", – волонтер сообщил об успешном продвижении ВСУ на Донбассе

Отже, виходить, справу таки відкрили. Як нам доповів тепер вже власне Плотницький у заяві від 12 січня, підозрюваним є начальник його охорони. Це, якщо вірити згаданим ФСБшним блогерам, громадянин Росії Євген Олександрович Селіверстов на прізвисько «Сільвер». Згідно з повідомленням, він був прописаний у місті Лиски Воронезької області.

Посередині у цивільному Ігор Плотницький – ватажок угруповання «ЛНР», що визнане в Україні терористичним. Позаду зліва у бордовому береті начальник охорони Плотницького – Євген Селіверстов на прізвисько «Сільвер», якого звинувачують у вбивстві так званого «екс-прем'єра» угруповання «ЛНР» Геннадія Ципкалова. Окупований Луганськ, 31 жовтня 2014 року

Нагадаємо передісторію. Геннадій Ципкалов був заарештований після «ліквідації заколоту» в Луганську у вересні 2016 року. Потім він за незрозумілих обставин ніби повісився, а ті, хто разом з ним започатковували «Русскую весну» два роки тому, у вбивстві Ципкалова прямо звинуватили Ігоря Плотницького. Це, у першу чергу, так званий «екс-спікер парламенту» угруповання «ЛНР» Олексій Карякін (він встиг втекти під час вересневих арештів до Росії) і екс-ватажок угруповання «ЛНР» Валерій Болотов.

А зараз Слідком Росії збирався довести, що Ципкалова вбив начальник охорони Плотницького Євген Селіверстов. Напевне ж, не з власної ініціативи.

Луб'янка прагне об'єднання угруповань «ЛНР» і «ДНР»?

Карякін та Болотов належали до так званого стаханівського угруповання в керівництві «ЛНР» разом із Генадієм Ципкаловим. Єдиний з цього угруповання, хто досі обіймає посаду в окупаційній адміністрації – голова так званого «міністерства держбезпеки» Леонід Пасічник, колишній очільник Стаханівського міськуправління СБУ.

Саме міцний «дах» із ФСБ дозволив Пасічнику утриматись – немає інших пояснень непотопленості «мдбшника» у протистоянні з Плотницьким, за яким стоїть радник президента Росії Владислав Сурков. Вочевидь, за Карякіним та Болотовим, який нещодавно повернувся до медіапростору, також стоять «чекісти».

Перший так званий «голова» угруповання «ЛНР», що визнане в Україні терористичним, Валерій Болотов (в центрі) із поплічниками. Третій зліва – нині вже покійний Геннадій Ципкалов

Цікаво, що напередодні гучної заяви Плотницького про «сфабриковану у Слідкомі Росії справу» і його запевнень, що «посварити нас із Росією неможливо», не меш яскраво виступив Болотов. На своїй сторінці у соцмережі «Вконтакте» екс-ватажок угруповання «ЛНР» написав: «Важаю, що необхідне об'єднання «республік» («ЛНР» та «ДНР» – ред.). Питають, чи хочу я очолити об'єднані «республіки»? На даний момент вважаю найбільш гідною кандидатурою Олександра Захарченка, тому що він найбільше володіє ситуацією і користується авторитетом у людей», – зазначив Болотов.

Слідом за ним дав інтерв'ю і Олексій Карякін. Вкотре відкинувши звинувачення у підготовці перевороту в «ЛНР», він наголосив, що вважає за необхідне відсторонення Плотницького.

Читайте также: Вдираючись до нас, кремлівські горлорізи не очікували такого спротиву – блогер

«Неминуча зміна команди. Робота над цим йде: я прямо скажу, що виступаю за об'єднання всіх розсудливих людей в інтересах збереження і розвитку «республіки». Більш того, скажу, що особисто я бачу доцільність об'єднання «ЛНР» і «ДНР». Я вважаю, що тоді дуже багато питань будуть виправлені», – наголосив Карякін.

Подібні заклики йдуть у розріз із теперішніми реаліями – на «кордоні» двох угруповань останнім часом навіть ввели паспортний контроль. Таким чином, йдеться про кардинальну зміну структури управління маріонетковими утвореннями Кремля в Окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також – про зміну контролю над фінансовими та «гуманітарними» потоками до окупованої частини Донбасу.

Поки що важко сказати, хто переможе: «чекістське» лоббі чи структури радника Путіна Владислава Суркова. Судячи з заяви Ігоря Плотницького, справі про вбивство Ципкалова ходу поки що не дали. Однак навряд чи російські спецслужби так легко відступляться від своїх планів. Тобто варто очікувати наступних кроків.

Олександр БЄЛОКОБИЛЬСЬКИЙ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter