Львівський “сміттєвий колапс” може повторитися у будь-якому обласному центрі – журналіст

Кілька тез про найбільшу біду Львова.

1. Усі дуже тішаться, що є місто, куди можна приїхати, почувати себе вільно, гуляти по трьох ярмарках, насолоджуватися відчуттям "ніби ти у Європі". Пити каву чи глінтвейн з приємних на дотик і вигляд паперових скляночок. Їсти ковбаски з пластикових тарілок, маючи вид на Оперу.

Чомусь усі не такі щасливі, коли ці тарілки, склянки, обгортки приїжджають на сміттєзвалища в їхніх регіонах.

Читайте також: Сміття наповнилося життям: як у Франківську проблема переробки вирішилася. ФОТО

2. Станом на 2012 рік під лише офіційними сміттєзвалищами було 6 відсотків території України. Це розмір однієї з областей.
Проблема сортування відходів і зменшення їх кількості не вирішується в жодному місті в Україні. Те, що сталося у Львові, може в будь який момент повторитися у будь-якому іншому обласному центрі.

Цікаво, коли це станеться у вас, чи хотіли б ви, щоб вивіз сміття із вашого міста блокували? Чи розраховували б на взаємопідтримку?

3. Тепер до львів'ян. Ви усвідомлюєте, що власними руками змінюєте позиціонування міста на не дуже привабливе? Що зараз замість стійких асоціацій Львів – Європа, Львів – кава, Львів – пиво, Львів – наливки, Львів – кухня – створюється стійка асоціація Львів – сміття?

Як гадаєте, це вплине на потік туристів? Не любите туристів? А любите скорочення кількості робочих місць? А зменшення бюджету міста? Любите, коли зменшуються видатки на ремонт доріг, освітлення та інше?

4. Висновок польських експертів, з якими львівські активісти Zero Waste консультувалися щодо проблеми. Питання сміття не вирішується одним заводом, на це має бути ціла інфраструктура від контейнерних майданчиків і до цілого ряду сортувальних та переробних потужностей та проекти попередження утворення відходів.

На сміттєпереробні заводи може йти лише відсортоване сміття, тому сортувальні лінії всеодно потрібні. Саме такі сортувальні лінії, які зараз хочуть блокувати активісти в Рясному.

5. Любі львів'яни, скажіть, скільки з вас пробували сортувати сміття? А хто з вас здає на переробку? Це можливо вже зараз.

Зараз знаю, що таких можливостей є ще більше, тільки шукай.

А ще ж є така штука, як попередження відходів. Хто з вас пробував відмовлятися від паперового посуду у кав'ярнях? Хто носить з собою еко-торби, щоб не брати кульків?

А ви, панове бізнесмени, керівники ресторанів чи крамниць. Коли ви востаннє замислювалися про те, щоб припинити пропонувати покупцям поліетилен, щоб замінити одноразовий посуд на багаторазовий, щоб в критерії для своїх постачальників вносити пункт про мінімізацію упакувань?

Так отож.

Читайте також: У Львівській міській раді спалахнула бійка через сміття, Садовий втік. ФОТО, ВІДЕО

Ми всі можемо з різних причин недолюблювати Садового. Хтось може його просто ненавидіти. Але це не значить, що варто разом із його політичним іміджем топити власне місто. І у смітті, і як туристичний центр.

Може, досить скігліти і гайда сортувати відходи та мінімізувати їх створення?

Всеволод ПОЛІЩУК, журналіст

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter