Люстрація суддів – досі актуальна проблема

Пікетували сьогодні, 14 лютого, Окружний адмінсуд з вимогою звільнити з посади голову суду Павла Вовка, який працював помічником Сергія "Підрахуя" Ківалова й був помічений за чаюванням з одним із "сірих кардиналів" нинішньої влади – народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якому приписують неформальний контроль над судовою та правоохоронною системою країни в інтересах керівної верхівки.

Читайте також: Три причини невдачі нашої буржуазної революції

Від початку нового 2017 року київська "Свобода" провела приблизно сорок акцій та пікетів, більшість із них – пікетування судів. Вже як на роботу ходимо до Конституційного суду, де недолюстровані судді розглядають мовний закон Ківалова-Колесніченка, котрий вимагали скасувати ще до початку Революції гідності. Також регулярно підтримуємо побратимів біля Подільського районного суду, де режим намагається влаштувати політичну розправу – судилище над захисниками Конституції, серед яких чимало активних учасників Революції гідності.

Ось сьогодні прийшли й до стін Окружного адмінсуду, в якому зокрема досі працює той суддя, який "заборонив" Майдан, Віктор Данилишин. Саме його рішення стало формальним приводом, аби "Беркут" жорстоко зачистив Майдан 29 листопада 2014 року. Данилишин був першим суддею у майданівському списку "підлягають люстрації". Чому він досі працює? Де хоча би натяки на обіцяну постмайданівською владою люстрацію? На жаль, ця вимога Революції гідності, як і всі інші, так і залишилась невиконаною!

Читайте також: Голова Верховного Суду України – захисник диктаторських законів 16 січня – рух "Чесно"

Судова гілка влади має служити закону, а не олігархічній владі, від якої ми досі не позбулися. Суд має бути тим інструментом, який ставить крапку в боротьбі з корупцією, але в нас виходить так, що він її й очолює. Сьогоднішня акція, на яку ми привезли сміттєвий бак, як символ очищення, це початок масштабної акції народної люстрації. Далі буде.

Ярослав ГОЛОБОРОДЬКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter