Матвієнко: Винесення Криму за дужки “Мінського процесу” – величезна помилка України. ВІДЕО

Мінські домовленості не ведуть до врегулювання конфлікту, тому ідея щодо імплементації Мінських домовленостей, до яких ООН не має жодного відношення, є контрпродуктивною.

Рівно рік тому таку думку висловив у студії телеканалу 112.ua відомий український політолог Костянтин Матвієнко.

"Вельми корисно переглядати власні ефіри річної давнини, бо я був забувся, що президент обіцявся завершити "мінський процес" у 15 році. Так само я, виявляється, передбачив відставку уряду А. Яценюка…", – написав сьогодні політолог на власній сторінці у Facebook.

"Україна врешті-решт перестає рухатися за течією у вирішенні конфлікту з Росією, намагається висловлювати власні ініціативи і позиції. Це відбувається поряд з тією обставиною, що Україна стала непостійним членом Ради безпеки ООН. Україна намагається виявляти суб'єктність у цьому конфлікті", – повідомив політолог.

Разом з тим Матвієнко вважає, що Мінські домовленості не ведуть до врегулювання конфлікту, тому ідея щодо імплементації Мінських домовленостей, до яких ООН не має жодного відношення, є контрпродуктивною.

Читайте також: "Кримська таємниця" нашої еліти

Політолог назвав величезною помилкою української сторони той факт, що за дужки мінського процесу виведено питання Криму.

"Питання окупованого Криму та окупованого Донбасу мають різні статуси, хоча і те, і інше – це території, які окуповані Російською Федерацією. Тим не менше, Крим залишили за межами мінського процесу. В Мінських угодах чітко написано: українські прикордонники мають вийти на російсько-український кордон станом на 2014 рік. Цього не відбувається. І багатьох інших речей не відбувається. Де обмін полоненими? Де свобода заручників путінського режиму?.." – політолог пояснив, чому він не бачить жодного сенсу пролонгувати мінські домовленості на 2017 рік.

Матвієнко нагадав, що згідно українського законодавства Крим є тимчасово окупованою територією України, що це чітко вказано у нормативних та законодавчих актах нашої держави.

Читайте також: Про статтю Пінчука на холодну голову

"Те, що був підписаний попередній контракт, де Крим був вказаний (з вини міністерства енергетики і особисто міністра) як Кримський федеральний округ Російської федерації, може мати ознаки державної зради. Невідомо, як після цього підписання міністр і винні у підписанні контракту могли лишитися на посадах" – дивується політолог.

Костянтин МАТВІЄНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter