Москаль розповів, як відновити пошкоджені комунікації біля Авдіївки

Як примусити російських окупантів і колаборантів припинити вогонь і дати ремонтникам змогу відновити пошкоджені комунікації в Авдіївці.

У 2014-2015 роках, коли я очолював Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію, наші населені пункти неодноразово опинялися в такій же ситуації, як зараз Авдіївка. Було й набагато гірше – доводилося на бронетехніці евакуювати дітей чи пацієнтів лікарень прямо під час обстрілів.

Читайте також: Bellingcat: Окупанти стріляють зі "Градів" із житлових кварталів Донецька. ВІДЕО

Ми теж спочатку свято вірили в ОБСЄ, координаційну групу з питань припинення вогню тощо. Одного разу представники ОБСЄ навіть домовилися з окупантами, що ті пустять на нейтральну територію біля Трьохізбенки наших ремонтників для відновлення перебитого обстрілами газопроводу й ліній електропередач (ЛЕП). Взимку 2014-го люди там замерзали без світла й тепла!

Але як тільки ремонтники вийшли до місця пошкоджень, козачки так званого "Всєвєлікого войска донского" відкрили по них вогонь із мінометів і стрілецької зброї. Людей вдалося вивезти тільки завдяки бронетехніці 24-ї бригади з Яворова.

Під час інших таких "домовленостей" ремонтники неодноразово потрапляли під вогонь 1 отримували поранення чи навіть гинули. Тому ми перейшли до іншої тактики.

Луганська область (так само, як і Донецька) має спільні комунікації з окупованою територією. І щойно російські окупанти й колаборанти перебивали наші ЛЕП, ми у відповідь перекривали воду, газ чи світло в ОРЛО. За кілька годин їхні переговорники самі виходили на нас і гарантували повне припинення вогню до відновлення комунікацій і навіть відправляли на нейтральну територію своїх ремонтників.

Читайте також: Російська сторона надала письмові гарантії на режим тиші близько пориву ЛЕП під Авдіївкою – Жебрівський

Ми застосовували цю тактику неодноразово й навіть не турбували з цього приводу вище керівництво держави. Скажу з досвіду, що надії на добру волю бойовиків, Росію, Мінськ чи ОБСЄ – марні. Іншого виходу, ніж перекрити їм комунікації, немає. Поряд Донецьк, і вони дуже швидко відчують, що таке жити без води чи світла. Це найбільш перевірений спосіб, який завжди діє!

Геннадій МОСКАЛЬ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter