Мова об’єднує. Чому це не розуміють ті, хто керують державою?

ФК "Баварія"

Президент "Баварії" штрафуватиме футболістів за незнання німецької мови. "У роздягальні "Баварії" повинні говорити по-німецьки. Мова об'єднує групу. У протилежному випадку команда ділиться на окремі угрупування. Легіонери повинні інтеґруватися з клубом та іншими гравцями. Якщо чужоземці не вчитимуть німецької, то платитимуть штрафи. Усе просто", – заявив Улі Генесс.

Чому президент футбольного клубу розуміє значення мови для єдности, комунікації, командної гри, а деякі українські державні мужі – ні? Вони приходять на високі посади з чужою мовою в комплекті й насаджують її нам.

Читайте також: Бандерофобія в російській пропаганді: історія і сучасність

Тримаючись за російську, як воша кожуха, вони демонструють, що російськомовність – це аж ніяк не другорядна (какаяразніца?), а визначальна їхня риса, з якою ми маємо покірно миритися, а вони говоритимуть державною лиш тоді, коли "снізойдут" і "соізволят".

Люди, не годні керувати футбольною командою, керують державними органами. Нам розповідають, буцімто принцип #какаяразніца відповідає европейським цінностям, але, як бачимо, в Европі за какуюразніцу штрафують.

Читайте также: Час доводить конкурентоспроможність й успішність української мови

Вочевидь, треба штрафувати й в Україні – це буде найкращим доказом наших евроінтеґраційних прагнень.

Сергій ОСНАЧ, Експертна комісія з питань розповсюдження й демонстрування фільмів

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter