Мюнхенські підсумки

В неділю закінчилася 53-я щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Щоб бути чесними і відвертими перед собою, не потрібно занадто багато очікувати від таких зустрічей, як мюнхенська. Про це пише у блозі на сайті "Новое время" екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Мюнхенська конференція з безпеки – це, перш за все, дискусійний майданчик, де збираються безліч політичних діячів, які намагаються висловитися з найбільш актуальних питань, що хвилюють країни Північної Атлантики.

Читайте також: Мюнхенська помилка Порошенка: як безпекова конференція стала холодним душем для України

Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати. Було запропоновано багато варіантів відповіді, і всі вони були різними. Українське питання було вплетене в загальний вихор обговорень. Чи було воно першо- чи другорядним, не беруся коментувати. Адже однобока оцінка рідко відображає реальність.

Дехто каже, що українське питання відштовхують на другий план, інші з цим не погоджуються. Питання, мені здається, в іншому – чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки. Якщо можемо, значить, будемо на порядку денному. Якщо ж ні, будемо відходити на другий план.

Читайте також: Путин отреагировал на переговоры в Мюнхене, – Бутусов

Мюнхенська конференція, таким чином, була черговим приводом для України окреслити свої найболючіші питання. Той факт, що Петро Порошенко виступив на цій конференції і виклав свою позицію щодо ролі України, є, на мою думку, дуже важливим. Хтось критикував його виступ; хтось говорив, що він сфокусувався не на тому. Але це суб'єктивні оцінки. Як рухатися далі та де розставляти акценти – це завдання для аналітиків, які будуть підказувати президенту потрібну тональність.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter