На валізах: в 2018 році Україну чекає повальна еміграція

В 2018 році трудова еміграція з нашої країни збільшиться ще більше. Такий прогноз зробив директор політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

ПРИЧИНИ.

За словами експерта, зростанню еміграції сприятимуть нестабільність і низький рівень життя в Україні, а також потреби зростаючих економік країн Європи.

Романенко зазначив, що тільки Польща в 2017 році працевлаштувала 2 мільйони українських громадян, а в наступному році планує дати роботу вже 3 мільйонам заробітчан. Все більший інтерес до українців проявляє і Німеччина – наші працівники відрізняються невибагливістю і, на відміну від жителів Африки і Близького Сходу, добре інтегруються в соціальне середовище.

МАСШТАБИ.

За словами Юрія Романенка, якщо до 2014 року приблизно рівні потоки трудових мігрантів з України прямували до Європи і Росії, то тепер абсолютно переважає західний напрямок. Еміграція в Польщу користується все більшою популярністю в південних і східних регіонах країни. Так, в Херсонській області Польщу вибирає вже 45% всіх заробітчан. Схожа тенденція спостерігається на Донеччині.