На Вінниччині “кіборга” засудили за прапор України

У Вінницькій області Могилів-Подільський міськрайонний суд засудив двічі пораненого захисника донецького аеропорту "кіборга" Миколу Лаврика за крадіжку державного прапора.

Зазначається, що стяг був оцінений у 300 грн і ветерану дали максимальний термін, передбачений статтею ч.1 ст.185 Кримінального кодексу.

За словами самого Лаврика, державний символ висів на вигнутій трубі на в'їзді в село Бандишівка брудний і пом'ятий, наче ганчірка. "Кіборг" зняв його, тому що на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирали за прапор.

"Якось всередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані перебувати. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе", – розповів він.

На наступний день сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під кримінальну статтю.

"Голова сільської ради надав довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень", – розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

Читайте також: В Украине вспоминают "киборгов" из Донецкого аэропорта

Суд постановив покарати АТОшника трьома роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший і під статтю не підпадає.

"Закупили такий же прапор, який коштує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень", – заявив адвокат Олександр Гардецький.

До послуг юриста "кіборг" вдався лише після того, як почув безглуздий вирок і зрозумів потребу в апеляції. Під час роботи адвокат з'ясував чимало цікавого, зокрема і те, що насправді прапор за нібито 300 грн на балансі сільради не перебував.

У поліції Могилева-Подільського заявили, що сільський голова фактично обманув вирок, і правоохоронці готують перевірку спільно з прокуратурою, щоб дати принципову оцінку діям чиновника.

Однак після цього сам сільський голова Бандишівки Микола Антонюк запевнив, що заяву в поліцію не писав, а повідомив про зникнення прапора дільничому в телефонному режимі.

Роботу поліції і прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань.

"Ми перед ним вибачилися за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика вдома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які дійсно не провели, як годиться, перевірку за цим кримінальним провадженням, будуть покарані", – пообіцяв голова місцевої поліції.

"Якщо буде вина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх покараємо. Ніхто це залишати так не буде", – запевнив керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Читайте також: Фото "кіборгів" в останні дні оборони Донецького аеропорту

31 січня Апеляційний суд Вінницької області скасував вирок "кіборг" і повернув справу на повторний розгляд.

За такою шкалою, за розкрадені мільярди на завищених тарифах і на оборудці Роттердам+ "вінницьких у владі" треба садити на мільйони років? А за той факт, що Порошенко згідно лінії розмежування Мінська-1 здав Донецький аеропорт Путіну 19.09.2014, але "кіборгів" не відкликав, і Микола Лаврик з бойовими побратимами до січня-2015 його обороняли-гинули – скільки років за це Верховному Головнокомандувачу? Арифметику знають усі. Сподіваюся, Порошенко і його виборці також.

Анатолій Гриценко

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter