На Волині син скандального священика судиться із вдовою учасника АТО

Син священика із села Піддубці Луцького району Віталій Лафета судиться із вдовою учасника АТО Анною Писарук за земельну ділянку на території Піддубцівської сільської ради.

Про цей конфлікт ішлося на зборах селян у селі Гаразджа 11 лютого 2017 року (див. відео), інформує Волинь24.

ПОПОВИЧ ВИМАГАЄ СОБІ ЗЕМЛЮ

Як стало відомо на зборах селян, син священика Віталій Лафета оскаржує у судовому порядку два рішення Піддубцівської сільської ради.

Одне з них – від 23 лютого 2016 року № 4/19. Цим рішенням сільрада відмовила Віталію Лафеті у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання у власність. Ще одним рішенням, прийнятим того ж дня, рада передала цю земельну ділянку у власність дружині загиблого в зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовця Анні Писарук.

Рішення законної сили не набрало, оскільки є предметом розгляду Львівського апеляційного адміністративного суду.

На зборах селян Віталій Лафета доводив, що має право на земельну ділянку як представник молодої сім'ї. Він наголошував: згідно із законом, на земельну ділянку можуть претендувати тільки учасники АТО, а ніяк не їх вдови.

«Де прописано у вашому рішенні, що першочергово має отримати ділянку вдова АТО?!» – казав молодий чоловік.

Читайте також: Корректировал "арту": священник УПЦ МП сбежал в Россию после службы "ДНР"

ПОЗИЦІЯ СІЛЬРАДИ

Представники сільської ради доводили, що і згідно із моральними нормами, і згідно із законом право на першочергове отримання земельної ділянки поширюється не лише на учасників АТО, але й на членів їх сімей.

При цьому вони посилалися на такий документ як, «Порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Цим документом встановлено, що статус особи, на яку поширюється чинність зазначеного Закону надається «сім'ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) і працівників Збройних сил, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції…, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції».

Нагадаємо, настоятель храму у селі Піддубці Микола Лафета 22 червня 2016 року назвав Державний прапор «ганчіркою». У поліції заявили, що в разі, якщо це доведуть, священика Миколу Лафету можуть притягнути до відповідальності.

Довідка 1. Сергія Писарука мобілізували до лав Збройних сил України 9 квітня 2014 року на посаду гранатометника в 51-шу окрему механізовану бригаду.

4 вересня 2014 року він трагічно загинув. На утриманні у дружини загиблого залишився їх малолітній син.

25 березня 2015 року Луцька районна рада присвоїа Сергієві Писаруку звання «почесний громадянин Луцького району» (посмертно). А 21 травня 2015 року військови комісаріат Луцького ОМВК посмертно нагородив Сергія Писарука пам'ятною медаллю «захисник Батьківщини»

Читайте також: "Багато священиків Московського патріархату є патріотами, які підтримують нашу армію, але треба робити вибір", – Отець Віктор Чверкун

До того ж, Указом Президента України від 17 липня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Писарука Сергія Миколайовича посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Довідка 2. Відповідно до пункту 14 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій надається така пільга, як першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Статтею 6 указаного Закону встановлено, що учасниками бойових дій визнаються, зокрема, військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter