На Західній Україні вугілля вдвічі дешевше, але ДТЕК його купує на окупованих територіях, — Сироїд

Про це заявила Оксана Сироїд, коментуючи блокаду торгівлі з непідконтрольними територіями Донбасу, в програмі Наталії Влащенко «Люди. Hard Talk. LIVE» на каналі «112 Україна».«Двоє наших депутатів, Вікторія Войцицька і Лев Підлесецький, говорили про злочинність схеми «Роттердам плюс». Вони почали про це говорити від самого початку, як тільки дізналися, що замість того, щоб диверсифікувати постачання вугілля, почали за цією схемою закуповувати вугілля на окупованих територіях», – наголосила віце-спікер ВРУ.

Читайте також: Участники блокады Донбасса опубликовали фото скопления вагонов с углем в Дебальцево

Сироїд розповіла, що вугілля можна закуповувати на Західній Україні, але замість цього ДТЕК спеціально нарощувала закупівлі на Донбасі.

«На території Львівсько-Волинського вугільного басейну вугілля коштувало майже вдвічі дешевше і це вугілля можна було використовувати для трьох станцій: Добротвірської, Бурштинської і Ладижинської, які є на території Західної України і які були пов'язані єдиним циклом з цими шахтами, але «ДТЕК» перестала купувати вугілля в цих шахтах, збільшивши поставки саме з окупованих територій. Ті шахти стали біднішими, адже вони перестали заробляти гроші, в них ніхто не купує. «ДТЕК», перестаючи купувати це вугілля, насправді ще й нарощувала соціальну проблему на території Західної України», – підкреслила Сироїд.

Читайте також: Странная война: рядом с эшелонами угля гибнут люди

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter