Нацполіція затримала злочинну організацію-«монополіста» у сфері викрадень елітних автомобілів

Лише за останні півроку викрадень елітних авто заради повернення їх за компенсацію злочинна група під керівництвом курсанта-невдахи міліцейського вишу та пенсіонера ОВС завдала матеріальних збитків на десятки мільйонів гривень. Жертвами були навіть високопосадовці. Про це сьогодні, 25 січня, під час спільного брифінгу повідомили начальник Департаменту карного розшуку Сергій Князєв та начальник Департаменту внутрішньої безпеки Євген Коваль.

Група діяла за чітким планом. Втершись у довіру до власника елітного авто, зловмисники викрадали транспортний засіб. А потім пропонували постраждалому «дружню» допомогу у поверненні машини.

«Ми помітили, що почастішали випадки повернення автотранспорту за винагороду. Відповідно потерпіла сторона зверталась із заявою про те, що вона не бажає, щоб ми проводили подальше розслідування у зв'язку з тим, що транспортний засіб знайдений, повернутий, лунали й інші незрозумілі для слідства підстави», – зазначив Сергій Князєв.

За його словами, завдяки проведеним заходам встановлено, що цим займається злочинна група із жителів міста Києві, Київщини та Львівщини. До її складу входили колишні працівники міліції, а також, імовірно, і діючі працівники правоохоронних органів.

Як повідомив Євген Коваль, організатором злочинної схеми виявився 38-річний киянин, колишній курсант Національної академії внутрішніх справ України. «Його виключили з вишу за вживання наркотиків. «Відомо, що чоловік був учасником злочинних угрупувань, які займалися розбоями, грабежами та рекетом. У кримінальному світі фігурант відомий під прізвиськами «Карп», «Псіх» та «Жид».

«Поліції відомо про нього у зв'язку з фактами незаконного поводження зі зброєю, зберігання наркотиків та вчинення майнових злочинів. Маючи з підліткового віку кримінальний досвід та однокурсників, які зайняли посади у різних правоохоронних структурах країни, організатор банди «викрадачів» налагодив зв'язки по обидві сторони закону», – заначив Євген Коваль.

Він додав, що завдяки дружнім зв'язкам чоловік набув репутації людини, яка може без проблем повернути викрадене авто. Серед його «клієнтів» були відомі діячі культури та спорту, підприємці, політики різного рангу. Чоловік представлявся потерпілим як особа, що має певний вплив у кримінальному середовищі, може за певну суму знайти авто та «вирішити» питання щодо його повернення. Він додав, що діючи у такий спосіб, злочинна організація стала «монополістом», керуючи більшістю викрадень авто в Україні.

Поліцейські припускають, що близько 90 % випадків із викраденням, а потім поверненням за винагороду машин, – справа рук затриманих фігурантів. Тому правоохоронці закликають жертв авантюристів повідомляти про подібні факти до поліції.

Спільна спецоперація Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, Департаменту карного розшуку, Головного слідчого управління, бійців спецпідрозділу КОРД, Центрального апарату СБУ, Генеральної прокуратури України проходила одночасно на території Києва та області, а також Львівської, Хмельницької, Житомирської та Одеської областей.

Прокурор Генеральної прокуратури Олександр Новіков відмітив, що успішна спецоперація правоохоронців стала можливою завдяки професійній роботі Департаменту внутрішньої безпеки, який протягом тривалого часу документував злочини, вчинені цією організацією.

Проведено 48 санкціонованих обшуків. Вилучені вісім елітних автомобілів, на яких пересувалися фігуранти, десятки коштовних годинників, гроші, пристрої для зчитування сигналу з електронного ключа автомобілів, кілька десятків мобільних телефонів, наркотичні речовини та зброя.

Читайте также: Пришлось раскачивать вагон: как киевляне спасали парня в метро

Затриманим у порядку ст. 208 КПК України оголошено підозру у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 255 (Створення злочинної організації), 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), 190 (Шахрайство), 263 (Незаконне поводження зі зброєю) та 309 (Незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці не виключають, що список затриманих фігурантів злочинної групи надалі буде поповнюватися. Розслідування у цій резонансній справі триває.

МВС України

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter