Нацрада оштрафувала ряд радіостанцій за недотримання квоти на українські пісні

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала ряд відомих радіостанцій за недотримання квоти на трансляцію українських пісень і ведення програм державною мовою, повідомила прес-служба Нацради з питань теле – і радіомовлення.

У листопаді 2016 року в Україні набули чинності зміни в закон "Про телебачення і радіомовлення". Згідно з поправками, телерадіоорганізації повинні забезпечувати протягом першого року дії змін трансляцію 25% пісень українською мовою від загального обсягу контенту. Протягом другого року ця частка складе 30%, на третій рік – 35%.

"На загальнонаціональних та регіональних мовників накладені штрафи за недотримання квоти трансляції українських пісень і ведення програм державною мовою", – йдеться у повідомленні.

"Накладено штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору", – повідомила Нацрада. За даними відомства, загальна сума штрафів склала понад 500 тисяч гривень.

Читайте также: Особливості інформаційного ефіру. Про ведучих-швондєрів на 112-ому

Раніше понад півсотні українських співаків і музичних груп виступили проти введення квот на мінімальну кількість пісень українською мовою. Українські музиканти заявили, що вважають таке рішення Ради "популістським кроком, який намагається розділити українців за мовним принципом і працює проти єдності в суспільстві".

Читайте также: Почему с контентом наших фм-станций все так печально

Партія "Опозиційний блок" звернулася до Верховної ради з проханням скасувати закон.

UAINFO

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter