Найекзотичніший підрозділ совєцьких спецслужб і його функції

У Франківську є гості з Москви. Розбалакалися з ними на різдвяному базарчику. Вони приїхали до родини з Донеччини, яка тут оселилася.

Почув про передові соціальні технології совєцьких силовиків. Виявляється, що спецслужби мали цілий підрозділ, який займався псуванням настрою відомим людям – режисерам, акторам, художникам, конструкторам. Причому цей підрозділ виконував реально екзотичні фунції. Його комплектували із невдах, що були працівниками органів, і тих, хто піймався на удочку, хто спився чи кого життя ще якось жорстоко обламало. Не бомжів, але таких бомжуватих.

Читайте також: Знищити Київ. Перша в Другій світовій спроба стерти історичне місто з лиця землі

Основне завдання – не давати відомим людям спокою. Ніби опускати на землю, аби не зазнавалися.

Найбільше крутилися біля, як тоді казали, творчої інтелігенції. Приміром, у композитора творчий вечір, він на крилах. І тут коло ліфта його штовхає якийсь алкаш, голосно матюкає. Звісно, що в людини псується настрій.

Уживляли в театральні колективи людей, які починали системно гнати на зірку. Наприклад, чувак п'є в улюбленій забігайлівці пиво, а тут якесь чмо кричить: "Чо уставілся, прідурок? Ти крутой? Может, вийдєм?" Звісно, що дурня за шкірку виводили геть чи виганяли з роботи, але своє діло він зробив – відомій людині було некомфортно.

А дізнався московський гість про все це від тестя і тещі. Вони – корінні москвичі. Й у їхньому під'їзді жив такий самозакоханий бомжуватий чоловік на прізвисько "Драчун с Мосфільма". На вигляд він був нещасний, але завжди із кайфом обзивав відомих акторів. Навіть одного разу на прем'єрі фільму кричав до Леонова "может, вийдєм! іді сюда!" Ясна річ, відомий актор проігнорував ідіота, а той потім хвалився по кіностудії, що Леонов його "зас*ал".

Читайте також: Ще один крок до того, щоб СБУ ніколи не стала КДБ. ФОТО, ВІДЕО

За Єльцина "Драчун с Мосфільма" помер, і його дружина на похоронах розповіла їхню долю. Казала, що чоловік страшенно себе за те ненавидів і тому страшенно пив, а коли напивався, то далі робив свою роботу. Жінка навіть якісь папери на поминках показувала…

Словом, креативу совковим спецслужбам зичити не треба було… Подумалося: а приніс би про таке сценарій, то всі би почали репетувати, що такого не може бути.

Олег УЩЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter