Пане Кутовий, українці зараз будуть труїтись контрафактною горілкою – волонтер

Пити або не пити?

Цікаву новину сьогодні прочитав в інтернеті. Виробники горілки звернулися до Кутового з вимогою розібратися з ДП «Укрспирт», яке підвищило в односторонньому порядку вартість спирту для горілчаних заводів з 1 січня 2017 року.

Для тих, хто не в темі, поясню.

В Україні діє монополія на виробництво спирту. Отже всі виробники горілки мають купити в державного підприємства спирт, а потім вже на своєму заводі додатково очистити його через фільтр, змішати з водою та розлити по пляшках. Тобто формально вся горілка робиться з однієї діжки і якісно залежить від того, на скільки якісні фільтри для очищення спирту встановленні на горілчаному заводі і на скільки часто вони ці фільтри міняють. Фільтри не дешеві, тому якісна горілка дорожча.

Умовна структура ціни півлітрової пляшки горілки, до січневого подорожчання спирту та останнього підняття акцизу, виглядала так:

Вартість спирту – 5,7 грн

Витрати на виробника горілки – 16,65 грн

Логістика – 7,16 грн

Роздрібна націнка – 16,47 грн

Акциз – 28,96 грн

Загалом за 1 пляшку 0,5л горілки – 74,94 грн.

Тобто дохід держави з податками та акцизами – 41,37 грн. Це в 2,5 рази!!! більше, ніж заробляє виробник горілки.

Читайте також: Массовые отравления водкой в Украине: как уберечь себя от смерти

І тепер – питання. Держава підвищила дуже суттєво акциз на спирт. Весь акциз іде в держбюджет. На 100%. Тепер ще ДП «Укрспирт» підвищує ціну на спирт. Але гроші за спирт в держбюджет йдуть не всі, а лише податки з прибутку ДП. Питання – навіщо двічі нагинати горілчані заводи? Ви або акциз зробіть меншим на вартість подорожчання спирту, або зафіксуйте ціну на спирт та розберіться з рентабельністю ДП «Укрспирт».

Якщо постійно збільшувати «дохід держави в кожній пляшці горілки», то виробнику доведеться підвищувати вартість пляшки. Але через низьку купівельну спроможність підвищити ціну – означає зменшити попит та направити споживача на пошуки дешевого контрафактного алкоголю. А звідти – отруєння та зменшення доходів, збільшення збитків та, як наслідок, банкрутство заводів. Подивіться на горілчаного короля з РФ Рустема Тарико. Один з найбільших виробників горілки в світі сьогодні банкрот.

Висновок – Шановний пане Кутовий. Ви, як міністр, маєте всі можливості розібратися в ситуації та навести лад в галузі, які приносить значні гроші в бюджет. Бо в противному випадку люди будуть споживати трохи імпорту та багато контрафакту. Пити чи не пити – це вибір кожного конкретного громадянина. А от чи отримає держава дохід від галузі чи на цьому зароблятимуть контрафактники – от над чим варто замислитись міністру.

Денис П'ятигорець

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter