”Переміщені ВНЗ для України – це нові можливості, а не проблеми”, – Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що переміщені вищі навчальні заклади для України – це нові можливості, а не проблеми.

Про це вона зазначила під час виступу на 5 засіданні ради ректорів вищих навчальних закладів, які тимчасово переміщені із зони АТО, повідомляє Урядовий портал.

"Україна має усвідомити, що переміщені ВНЗ – це не лише проблеми, які ці заклади мають, це й можливості збільшити палітру спеціальностей, які викладають у різних регіонах України. Наприклад, у Кропивницькому до того, як туди переїхав один із медичних ВНЗ, не було медичних вищих навчальних закладів. Тепер регіон має власний медичний виш", – сказала Гриневич.

Читайте також: Половина современного образования – это спам из прошлого

Вона додала, що такі заклади та люди в них після повернення непідконтрольних та окупованих територій відіграють дуже важливу роль у реінтеграції частин України.

Міністр наголосила на важливості значення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», який був прийнятий Парламентом у листопаді 2016 року.

"Цей закон – яскравий приклад того, як можна разом добре робити одну спільну справу. Його б не було без активної позиції переміщених закладів, без допомоги Міністерства освіти і науки України. Ми довели, що люди, які солідарно об'єднані над вирішенням певної проблеми, завжди мають значно більший шанс на успіх ніж ті, що сподіваються, що все буде зроблено без їх участі", – заявив ідейний натхненник закону, депутат Верховної Ради Олексій Рябчин.

Читайте також: Студенти виявили в одному зі столичних вишів сауну з басейном для керівництва закладу. ФОТО, ВІДЕО

У заході також взяла участь посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Вона надала високу оцінку результатам, яких досягли переміщені заклади, й наголосила: "Ваш успіх – це результат злагодженої роботи кожного, хто має стосунок до закладу, – керівників, професорів, викладачів, студентів. Ми готові допомагати вам, адже ви проявляєте високу активність і готовність до змін".

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter