Півроку, які змінили український радіоефір

Сьогодні, 8 травня, виповнюється півроку від початку дії нашого закону про українські пісні на радіо. За ці шість місяців радіоефір – не впізнати. Мільйони слухачів із приємністю дізналися, наскільки різноманітна й гарна українська музика, яка раніше не потрапляла в ефір через позицію медіамагнатів.

Читайте також: Верховна Рада прийняла за основу законопроект про мовні квоти на телебаченні

За даними моніторингів руху "Простір свободи", в 2011-2015 роках частка українських пісень у прайм-таймі наших радіостанцій коливалася від 3% до 5%. Тепер же, завдяки законові, який ми не дали провалити чи вихолостити, кожна радіостанція крутить не менше 25% українських пісень, а середній показник перевищує 30%.

Уперше за багато років української музики в ефірі більше, ніж російської попси й тюремного шансону. Наш ефір стає справді українським, і при цьому – цивілізованішим і різноманітнішим, ніж до ухвалення закону. Із листопада мінімальна частка українських пісень в ефірі становитиме 30%, а ще за рік сягне 35%. Хоча вже зараз є радіостанції, які добровільно транслюють значно більше української музики, а "Країна FM" заповнює нею 100% ефіру.

Закон не лише схвально сприйнятий слухачами, але і стимулює розвиток національної музичної індустрії та дає зелене світло молодим виконавцям.

Читайте також: Любити музику: українська мова наче створена, щоб нею співали

Головне ж – він є ще одним кроком до творення повноцінного мовно-культурного простору, без якого неможлива справді незалежна Україна. А вирішальним і системним кроком на цьому шляху має стати ухвалення парламентом законопроекту № 5670 "Про державну мову", який давно на часі.

Ганна ГОПКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter