Поліцейська газета стала першим українським виданням в Авдіївці. ФОТО

Сьогодні мешканці Авдіївки через нестачу українських каналів та газет щовечора змушені переглядати терористичні канали. З десяток російських програм, кілька радіостанцій фейкової «ДНР» та жодної української періодики. Окрім спецвипуску газети «Поліція Донеччини», що запроваджений винятково для авдіївців.

Зараз у прифронтовій Авдіївці тиша. Люди потрохи оговтуються від обстрілів та працюють над відновленням своїх домівок. У пунктах поліції, що у цілодобовому режимі надають всебічну допомогу авдіївцям, людно – сюди привезли дрова, які поліцейські роздають всім бажаючим. Вишикувалася черга і за черговим спецвипуском поліцейської газети, який щойно доставили з Маріуполя. Це єдине українське видання, що поширюється серед населення.

Частину української преси правоохоронці залишили у пунктах поліції, які зараз працюють як штаби допомоги, інші екземпляри – доставляють під час превентивних заходів. Першими отримали свіжий номер мешканці старої частини міста.

Читайте також: Боевики 59 раз за сутки обстреляли позиции ВСУ, – штаб АТО

«Тут інформаційний голод. Ми видали спецвипуск газети спеціально для жителів Авдіївки, щоб люди мали об'єктивну та повну інформацію про ситуацію в місті, про те, куди можна звернутися за допомогою, щоб розуміли, що тут відбувається», – зазначив начальник поліції Донецької області В'ячеслав Аброськін.

Зараз в Авдіївці продовжують нести службу майже 120 правоохоронців. Окрім своїх прямих обов'язків із забезпечення правопорядку та розкриття злочинів, вони надають підтримку населенню – кому доставити дрова, кому видати гуманітарку, а декого просто вислухати. Жодному з тих, хто звернувся по допомогу або пораду порадою, поліцейські не відмовили.

«Дуже хочеться, щоб нам зробили українське телебачення. Вдома у нас цифрове телебачення, але там працюють лише російські канали та канали «ДНР». Кому це потрібно? Всю інформацію, що ми маємо, нам передають хлопці, за що їм велика подяка. Це все, що нам надходить з України», – розповідає Тетяна Кондачкан.

Раніше жінка мешкала в Грузії, але через бойові дії була вимушена виїхати до Донецька, а потім з тих же причин опинилася в Авдіївці. Війна наздогнала її і тут, та гостя не втрачає оптимізму.

Читайте також: Боевики намертво удерживают позицию "Алмаз" под Авдеевкой. ФОТО 18+

«Серцем я українка. Це моя друга Батьківщина», – зізнається вона. Каже, що лише завдяки поліцейським зберігається відчуття того, що держава піклується про авдіївців. Навіть останній обстріл, що трапився кілька днів тому, вона пережила у пункті поліції.

Національна поліція

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter