Політика НБУ. Права рука не знає, що робить ліва

Національний банк України є прихильником cashless economy, тобто переходу на безготівкові розрахунки. Навіть серед пріоритетів Комплексної програми розвитку Фінансового сектору України є задача "забезпечити подальший розвиток безготівкових розрахунків, інфраструктури фінансового ринку та оверсайту" (Проект А9).

І це все, безумовно, правильно. Як член Цільової команди реформ фінсектору, гаряче підтримую рух у такому напрямку.

Але в нашій державі нерідко права рука не знає, що робить ліва. А саме ліва рука (інакше складно назвати) забороняє громадянам перераховувати безготівку на іноземний рахунок, одночасно дозволяючи вивозити за кордон до 10 000 Євро готівкою без будь-якого декларування як джерел походження, так і намірів застосування цих коштів закордоном.

Читайте также: Хто може бути замість Гонтарєвої. КАНДИДАТУРИ

Так, офіційно перерахувати кошти закордон громадянину України практично неможливо. Саме НБУ не дозволяє. Вважаючи такі дії непродуктивним відтоком капіталу (чому якийсь чиновник має право оцінювати продуктивність???), Нацбанк вже 2 роки навіть не видає ліцензії на такі операції. Хоча в абсолютній більшості цивілізованих країн світу (а незабаром і в Білорусі!) ліцензії не потрібні.

Звісно, коли є заборони чи обмеження, враз виникає нелегальний ринок. Так і тут, всі бажаючі українці можуть скористатися неофіційними послугами по виводу коштів закордон. Через "чорний" ринок. Без сплати податків. Без належної надійності. Стимулюючи корупцію.

Спотворюючи конкуренцію. Знищуючи привабливість української економіки.

Інколи мені здається, що Україна – світовий лідер по створенню "чорних" ринків.

Тарас КОЗАК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter