Порошенко згадав про мирний марш у Криму за добу до анексії півострова РФ

Президент України Петро Порошенко згадав, як три роки тому, 26 лютого, за добу до відкритої агресії РФ, жителі Криму вийшли на мирний марш заради солідарності з Україною.

Про це президент написав на своїй сторінці в Facebook.

"Три роки тому жителі Криму вийшли на мирний марш, щоб продемонструвати свою солідарність з Україною. Наступного дня РФ вдалася до відкритої агресії і захопила півострів, взявши в заручники мільйони людей", – написав Порошенко.

Також президент відзначив порушення прав людини, яке зараз має місце на окупованому півострові з боку Росії.

Читайте також: П'ять потрясінь кримської економіки

"Ми не залишимо наших співгромадян в тимчасово окупованому Росією Криму без підтримки. Україна зуміла на високому міжнародному рівні – в ООН – закріпити за Росією статус окупаційної влади, яка несе відповідальність за грубе порушення прав людини на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. Весь цивілізований світ знає, що Крим – це Україна. Ми продовжуємо боротьбу", – додав президент.

У ніч на 27 лютого 2014 року російські спецназівці захопили і блокували Верховну Раду Криму і Раду Міністрів Криму. Так зване "ополчення Криму" за підтримки російських військових захопило інші адміністративні будівлі, аеропорти в Сімферополі і Севастополі, установи зв'язку і ЗМІ.

Читайте також: Крым и затертая колода "хитрых планов" Кремля

На їхню вимогу тоді в парламент Криму прийшла частина депутатів, вони проголосували за проведення референдуму про розширення автономії Криму 25 травня 2014 – саме в день президентських виборів в Україні.

У цілому з кінця лютого до початку березня перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків проводили агресивну окупацію півострова.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter