Порошенкові вкотре нагадали, що треба скасувати ганебний закон про референдум

6 листопада 2012 року зграйка безсовісних депутатів-комуністів і регіоналів у кількості 50 людей, що фізично перебувалпа в сесійній залі, "ухвалила" закон "Про всеукраїнський референдум". Він надавав абсолютно диктаторські повноваження у проведенні будь-якого питання через нібито референдум: хоч нову Конституцію, хоч приєднання до Росії, – що завгодно (дивіться інфографіку).

Читайте також: Україна й реформи: головні виклики 2017 року

Після зміни влади диктаторські повноваження, прописані в законі "Про всеукраїнський референдум" автоматично перейшли новообраному президентові Петрові Порошенку. Пункт про скасування цього диктаторського закону й ухвалення нового (текст законопоректу під час Революції гідності написали експерти з конституційного права незалежних центрів) є в Угоді про створення коаліції депутатських фрацій "Європейська Україна". Але за два роки від підписання цієї обіцянки справа ані на крок не просунулася.

Запитаєте, до чого тут Порошенко? До того, що депутат фракції "Блоку Петра Порошенка" Руслан Князевич – він же голова профільного Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя – чи то лінується, чи то блокує розгляд цього питання на Комітеті, а відтак у сесійній залі.

Сьогодні, 23 січня, 23 народні депутати звернулися до президента Порошенка з вимогою визначити як невідкладні проекти законів, прийняття яких обіцяли Порошенко і парламентська коаліція під час виборчої кампанії. У переліку, мабуть, найганебніший закон про референдум імені Медведчука-Януковича.

Читайте також: "Так і передайте своєму кумові". Як Жадан поставив на місце Медведчука

Найганебніший тому, що запросто може знищити Конституцію України і саму державність. Тому так дивно, що президент як гарант Конституції і суверенітету досі не проявив лідерство та публічно не висловитися за скасування цього закону. Час давно прийшов. Точніше, час уже вийшов.

Наталія СОКОЛЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter