Порядок денний для Верховної Ради: що варто ухвалити цього тижня

Два тижні підряд працюють депутати після місячного відпочинку, тож цього тижня вони знову зустрічаються в сесійній залі. На порядку денному від "Реанімаційного пакету реформ" низка важливих законопроектів, які, сподіваємося, будуть ухвалені.

Ключовим успіхом минулого тижня стало ухвалення в цілому євроінтеграційного проекту Закону України "Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин" (№0906). Водночас депутатам не вистачило всього одного голосу для прийняття одного зі ключових законопроектів у сфері енергозбереження в житлово-комунальному господарстві та термомодернізації житла №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг", який покликаний врегулювати забезпечення комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг. Законопроект отримав 225 із 226 мінімально необхідних голосів: його не підтримали у повному складі "Батьківщина" та "Відродження", а також більшість народних депутатів "Опозиційного блоку" та позафракційних. У зв'язку з цим він був направлений на доопрацювання до профільного комітету для подальшого винесення на повторне друге читання.

Читайте також: Віднині 75% телевізійного ефіру в Україні має бути українською мовою

Вже сьогодні, 23 травня, парламент повторно розгляне євроінтеграційні законопроекти №2009а-д про оцінку впливу на довкілля та №6106 про стратегічну екологічну оцінку. Після ухвалення в цілому торік у жовтні ці законопроекти були повернуті президентом у парламент та доопрацьовані профільним комітетом з урахуванням усіх президентових пропозицій і зацікавлених сторін. Їх ухвалення передбачене Угодою про асоціацію з ЄС та міжнародними угодами в рамках ЄЕК ООН у сфері охорони довкілля – Оргуською конвенцією, конвенцією Еспо та Протоколом про стратегічну екологічну оцінку.

На порядку денному також проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)" (№4773), яким пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державного бюджету, мають також об'єднані територіальні громади, які утворилися не у відповідності до перспективного плану, але були визнані "спроможними" у встановленому законом порядку. Цей законопроект є важливим елементом у пакеті ініціатив із проведення реформи децентралізації.

Депутати також мають ухвалити проект Закону України "Про електронні довірчі послуги" (№4685), прийняття якого сприятиме створенню умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, вільному обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних довірчих послуг їх постачальниками, що здійснюють діяльність в інших державах.

Читайте також: Зоряні війни судової реформи – битва за Верховний Суд

Також експерти РПР закликають парламентський Комітет фз питань податкової та митної політики невідкладно подати на розгляд Верховної Ради, а парламент – якнайшвидше ухвалили в цілому законопроект №4117 щодо лібералізації готівкових розрахунків, який дозволить використовувати смартфони й інші електронні пристрої як реєстратори розрахункових операцій.

Тарас ШЕВЧЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter