Президент зобов’язаний ввести воєнний стан у разі відторгнення території, – Безсмертний

Президент зобов'язаний ввести воєнний стан у разі відторгнення території, Конституція визначає це як право, а закон – як обов'язок. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол України, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Введення воєнного стану в разі відторгнення територій, інтервенцій – це не право, це обов'язок президента і хто знає, як політична доля повернеться і чи не притягнуть діючого президента до відповідальності за те, що не був виконаний закон про правовий режим воєнного стану і Конституції. Конституція визначає це як право, а закон диктує як обов'язок – у випадку тих чи інших дій йти на такі кроки. Це означає, що ці кроки не були прийняті президентом як верховнокомандуючим, не прийняті парламентом", – заявив Безсмертний.

Читайте також: Воєнний стан: які його особливості. ІНФОГРАФІКА

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Павло Клімкін не виключив введення воєнного стану в разі погіршення ситуації на Донбасі.

Читайте також: Що таке ''воєнний стан'' і чи підтримає його Верховна Рада?

Нагадаємо, нещодавно лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала прийняти законопроект про окуповані території, ввести воєнний стан в Луганській і Донецькій областях і припинити торгівлю з окупованими територіями.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter