Приховані інтереси: з’явилася база даних про бізнеси столичних чиновників

Київські активісти запустили платформу "Приховані інтереси", яка являє собою базу даних про фірми київських депутатів та чиновників.

Про на своїй сторінці у Facebook повідомила керівник антикорупційного штабу Галина Янченко.

"Ми запустили "Приховані інтереси" – базу даних фірм київських депутатів та топ-чиновників з функцією автоматичного аналізу документів. Якщо раніше для аналізу стенограми Київради на 150 сторінок потрібен був гарний аналітик та кілька днів роботи, то сьогодні ми спростили цей процес до 3 секунд завдяки аналізатору на сайті", – написала вона.

Читайте також: Український олігарх увійшов до ТОП-500 мільярдерів світу

Наразі база охоплює інформацію про 165 мужновладців, на яких припадає 598 юридичних осіб, серед яких громадські організації, благодійні фонди та комерційні фірми. У середньому по 2,6 комерційній фірмі на одного депутата або ж чиновника.

Найпопулярнішими напрямками комерційної діяльності серед фірм, що пов'язані з київськими чиновниками, є будівництво та оренда (68 компаній), торгівля (63) та виробництво (27).

Читайте також: "Боюсь, що найпечальніша доля чекає нашого нинішнього олігарха-президента", – активіст

Більше половини депутатів земельної комісії мають приватний інтерес у будівельному та орендному бізнесі. Вони мають зв'язки з 47 фірмами, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів цих депутатів при ухваленні рішень земельної комісії.

В планах активістів додати до бази депутатів Верховної Ради та чиновників з інших великих українських міст.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter