”Психіатрам на замітку”, – учасник бойових дій про процес оформлення субсидії

Ось пішов я оформити собі пільги на комуналку, як учасник бойових дій. Але держава підстрахувалася і так просто передбачені законодавством пільги віддавати не збирається.

Відділ соцзахисту РДА вручив мені перелік документів, які треба надати туди для вирішення питання.

Перше здивування – держава визнала мене учасником бойових дій і вручила відповідне посвідчення, яке сама і встановила. Але всередині держави є відділ соцзахисту, якій краще знає, що треба для отримання пільг. Другий шок – пункти 7, 8 і 9. Всі три – довідка про склад сім'ї.

На думку соцзахисту є варіант, що за місцем роботи та місцем проживання зі мною різні сім'ї обліковані, чи що?! Фактичне місце проживання – квартира, яку я орендую. Довідку по замислу соцзахисту мені має видати господар цієї хати? Чи хто? Може сусіди?

Пункт 10 – взагалі нокаут: мені треба знайти депутата, якій має скласти акт про те, що я і моя сім'я реально існують у природі та проживають в квартирі, в якій не зареєстровані. А хто він, мій депутат?! В партійних списках хрін поймеш, хто мене представляє! Те, що є документ, якій підтверджує право власності на це житло, – фігня, депутат краще знає моя квартира чи ні.

Пункт 11 – совковий ідіотизм: я маю підтвердити довідкою, що не облікований в ЄДАРП.

Не держава має туди подивитися і переконатися, що мене там немає, а я маю знайти таку довідку. Про швидкозшивач та конверт з марками – ну ми ж податків не платимо, райдержадміністрація на канцтовари та поштові послуги бюджету не має, тут не дивно.

Далі – психіатрам на замітку: в ЖЕКу треба взяти довідку про наявність централізованого гарячого водопостачання, при цьому, сука, в усіх домах мікрорайону, які обслуговує ЖЕК НЕМАЄ такого водопостачання, забудовник їх з автономкою сразу побудував! Про що довідку брати?! Порада соцзахисту – "ну про це і візьміть!" Газконтора і газові прилади в хаті теж мають безпосереднє відношення до соцзахисту.

Читайте також: Сергієнко: Рівень сплати за "комуналку" свідчить – тарифи непідйомні

Яке? Не встановлено, але довідку треба. Газ мені в котел подають з газконтори, але переживає за це соцзахист, довідку туди неси!

Остання крапка – квитанції про сплату послуг ЖКХ. "За який період принести?" – "За любий!".

Фігасе ми здобули після двох революцій та майже трьох років війни! Чи то якійсь окремо взятий миздобул такий порядок винайшов?

Як всю цю паперову купу зібрати бійцю, який лежить у шпиталі чи відновлюється після поранення?! Тому, хто зазнав каліцтва та обмежений у можливостях пересуватися чи сидіти у чергах? Дембелям, що живуть по селах, як це зібрати? Особливо коли автобус ранком до райцентру та вечером назад? А жінці, яка щодня біжить дістанцію хата-дітсадок-школа-робота-базар-дітсадок-хата?

Це точно правова соціально орієнтована держава, як Конституція пише?

Victor Kevlyuk

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter