Пункт допомоги в Авдіївці знаходиться у місці, яке не захищене від можливих обстрілів “Градів”

Чому пункт допомоги жителям Авдіївки знаходиться на повністю відкритому для артобстрілів місці?
Це один з пунктів допомоги, які рятівники відкрили в Авдіївці цього тижня. Я був лише у ньому. Не знаю, як інші пункти, але цей знаходиться у місці, яке жодним чином не захищене від можливих обстрілів "Градів", артилерії та мінометів зі сторони Ясинуватої та Донецька.

У листопаді 2014-го майже на цьому місці кілька знімальних груп потрапили під артобстріл. Хтось передав інформацію "тій стороні", що в цьому місці працюють українські журналісти. І "прилетіло".

В інтерв'ю Громадському радіо директор Департаменту гуманітарних програм "Карітас Україна" Григорій Селещук розповів про можливість вивезення їхніх наметів, бо "ми не можемо працювати в зоні, де іде обстріл". Це він заявив після "прильоту" в намет обігріву пункту допомоги.

Читайте також: Жебрівський розповів про поліпшення ситуації в Авдіївці

І це розумно з боку "Карітас". Бо біля їхніх наметів збирається чи не найбільше людей.

Черга біля намету "Карітас"

У багатьох випадках цілями терористів є маси людей. Тому у разі загрози терактів масові заходи обмежують.

Подібні приклади є і в Україні. Восени 2015-го на Донбасі вирішили не проводити місцеві вибори, бо це небезпечно. Бо люди на дільницях могли стати цілями терористів "ДНР"

Восени 2015-го ці люди на виборчій дільниці могли бути мішенню терористів. Тому задля безпеки місцеві вибори у 30-км прифронтовій зоні не проводили

Читайте також: Раненый в Авдеевке британский фотограф рассказал подробности случившегося

З 2015-го ставлення до "ДНР" не змінилося. Навіть цими днями від військових до чиновників можна було почути, що терористи спеціально б'ють по цивільним, щоб отримати більше жертв серед мирного населення.

І ось на фоні реальної загрози для жителів Авдіївки пункт надання допомоги відкривають у місці, яке зі сторони окупованих територій прикривається хіба що деревами. Відкривають з розумінням, що тут будуть збиратися люди. І, напевно, з розумінням, що в разі "прильоту" пакету "Граду" тут утвориться каша. Не гречана.

Зі сторони Ясинуватой пункт надання допомоги прикривають лише дерева

Читайте також: Понад 7500 боєприпасів було випущено по Авдіївці з важкого озброєння

Тому у мене і виникає питання: чому? Чому його вирішили розташувати на відкритому місці?

На це питання може бути мільйон відповідей. Але є одне, яке озвучувати страшно…

PS Згадав пункт обігріву у Сватовому, у якому мені довелося бути у жовтні 2015-го після вибуху складу боєприпасів. Цей пункт також відкрили для місцевих. Місце для нього обрали так, щоб з чотирьох боків цей пункт прикривали багатоквартирні будинки.

pravda.com

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter