Різдво Христове: що не можна робити у цей святий день?

Різдво – це один з найважливіших свят в році, як в народному, так і в релігійному календарі.

Кожен християнин східного обряду знає, що щорічно воно відзначається 7 січня. Тож не дивно, що з подібним святом, як і завжди, пов’язана величезна кількість різних традицій, прикмет, повір’їв та звичайно заборонів.

І ми б хотіли розповісти вам, які є різдвяні заборони, щоб ви знали, чого не можна робити в свято.

Чого не можна робити в свято:

На Різдво не можна носити старий одяг. До речі, так само вважалося, що не можна надягати чорне, інакше ви приречете себе на біди в новому році.

Як і в інші великі свята, 7 січня не можна займатися важкою роботою. Жінкам не можна шити, прати, прибирати, виносити сміття з хати. Чоловікам – ходити на полювання чи риболовлю. Але, якщо Різдво у вас робочий день, то ваші обов’язки не будуть вважатися гріхом.

Ворожіння на Різдво строго заборонені.

Лаятися, сваритися і сперечатися в Різдво не можна. Особливо за святковим столом, це вважається дуже великим гріхом.

Вся сім’я в цей день повинна бути в зборі за святковим столом. Діти повинні обов’язково допомагати старшим у всьому, про що їх попросять.

Так само, в Різдво Христове не можна вечеряти поки не з’явиться перша зірка в небі. Перекусити до цього можуть тільки діти, або люди, стан здоров’я яких вимагає цього.

Так само, є і трохи дивні заборони на Різдво. Вважається, що в цей день не можна пити воду. Тому якщо ви боїтеся небесної кари за склянку води і стати грішником, то постарайтеся пити каву, чай і подібні напої.

Ну і, звичайно, в Різдво потрібно приймати всіх гостей. До речі, є цікава прикмета з цього приводу. Якщо першим гостем, який увійде в ваш будинок, буде жінка, то всі дівчата, які з вами живуть, будуть хворіти потім цілий рік. Тому краще, що до будинку першим увійшов чоловік.

Обов’язково впускайте у будинок всіх колядників! Вони приносять щастя у ваш дім. І не скупіться на гостинці.

Тепер ви знаєте, які головні різдвяні заборони і точно не зробите нічого зайвого в свято.