Роттенберг, Володін чи Кірієнко? Хто насправді забере майно Ахметова

Поява абсолютного фукса Курченка на території окупованого Донбасу означатиме лише одне: Сурков перестав бути головним по ЛДНР. А значить, Захарченка можуть прибрати в будь-який момент.

Перехоплена розмова Захарченка де він жаліється, що йому віддають всякий непотріб в вигляді готелів, а найжирніші шматки хочуть віддати Курченку – це перш за все новий виток внутрішньоросійської війни за майно Донбасу. Для того, щоб зрозуміти всі хитросплетіння цієї історії треба розпочати із двох вводних. Протягом всіх років російської агресії єдиним куратором ДНР був радник Путіна Сурков.

Його пробували кілька разів обмежити в правах, але кожен раз він виходив переможцем і досі, по суті, визначав політику Кремля щодо цих територій.

Читайте также: Предприятия Ахметова более 20 лет выступали главным тормозом экономического развития Украины

Курченко, входить до кола людей, які неймовірно дратують Суркова. Курченко – це фукс і вискочка, який віддає своє ім'я за кілька процентів від виручки підприємств, якими він номінально володіє. І його поява – це плювок в душу Суркова.

Останнім часом навколокремлівські політологи почали в черговий раз активно обговорювати захід зірки Суркова на кремлівському небосхилі, але поки говорити про те, що Суркова списують, як мінімум рано. Сурков ще повоює і лакмусовим папірцем для нього стане поява чи непоява Курченка на Донбасі.

Зараз можна говорити про те, що за Курченком можуть стояти лише три особистості – достатньо сильні для того, щоб воювати з Сурковим і, що важливо, ці люди конфліктують з ним. Хто ці люди? Глава путінської канцелярії Кірієнко, який отримав величезний картбланш і зараз починає міняти регіональні еліти. Керівник Думи і колишній учень Суркова Володін. І нарешті, – Роттенберг. Людина з найближчого оточення Путіна. Всі трої можуть і хочуть зіграти в Донбас.

Читайте также: "Эти имена необходимо навсегда вычеркнуть из украинской политики и украинской власти", – Сенченко

Хто з них стоїть за Курченком поки неясно. Зрештою, поки неясно чи з'явиться тут Курченко взагалі. В 2014 році Курченко дуже хотів стати головним по постачанню нафтопродуктів на ці території, він навіть почав працювати, але дуже швидко здувся. Його просто вишвирнули з цього ринку, завдяки закулісним іграм все того ж Суркова. Зараз у Курченка є куди сильніші покровителі, але гра лише почалася.

І останнє. Гарячі голови вже почали писати і говорити про можливу помсту Ахметова тим, хто зараз віджимає його власність. Треба чітко розуміти – ніяких розборок Ахметов робити не буде. Він давно стомився від війни. Його проукраїнська риторика пов'язана лише з одним – він як вогню боїться бардака всередині України, який може призвести до початку дерибану його майна тут, на неокупованих територіях.

Тому всі його директори зараз займають настільки патріотичні позиції.

Ну а щодо можливих вбивств за віджим майна, то якщо вони і будуть, то їхнім замовником буде хтось інший. І робитимуть їх так, щоб потім можна було б всі стрілки перевести на Ахметова.

Вадим ДЕНИСЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter