Рука на пульсі. Відповідальність невідворотна

Що необхідно для вливань коштів у сектор українського бізнесу?
2 складові – простота у веденні бізнесу та впевненість у завтрашньому дні – надійний захист права власності. Ці два елементи – це новий рівень інвестування у вітчизняну економіку.
Для залучення іноземних інвестицій Міністерство юстиції реалізувало кардинальні зміни у сфері державної реєстрації.
Мін'юст звільнив 2000 державних реєстраторів, натомість з'явилося 10000 незалежних від Міністерства реєстраторів, що надають дійсно якісні адміністративні послуги. Збільшення суб'єктів реєстрації – реальне подолання корупційної складової процесів. До того ж це підвищило здорову конкуренцію між суб'єктами державної реєстрації, що покращило рівень надання ними адміністративних послуг відповідно.

Читайте також: Чому українському бізнесу буде краще без Мін'юсту?

Далі – прийняття Антирейдерського закону як забезпечення належного законодавчого підґрунтя, спрямованого на подолання такого ганебного явища, як рейдерство. Одне з ключових нововведень передбачених Антирейдерським законом – це контроль за діяльністю державних реєстраторів та нотаріусів, який здійснюється шляхом проведення регуляного моніторингу й камеральних перевірок. Максимально оперативно виявляти тих, хто викликає підозру. До них відносяться ті нотаріуси та реєстратори, які:
– порушують встановлені строки реєстрації (реєструють занадто швидко або навпаки затягують процес реєстрації);
– "понаднормово працюють" – здійснюють реєстрацію, навіть, вночі;
– не роблять електронні копії документів та не вносять їх до реєстрів;
– проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень;
– видаляють записи з реєстрів.
Якщо під час моніторингу виявлені порушення, то наступний етап – камеральна перевірка (також підставою для проведення камеральної перевірки можуть бути скарги, подані відповідно до закону "Про звернення громадян", та обґрунтовані подання територіальних органів Міністерства юстиції).

Камеральна перевірка: що це таке?

Це безвиїзна перевірка роботи суб'эктів реєстрації з приводу виявлення конкретних порушень. Проводить таку перевірку комісія у складі не менше трьох осіб. Члени комісії перевіряють реєстраторів чи нотаріусів віддалено за допомогою програмних засобів ведення реєстрів.

Читайте також: Рейдерство "в законі" по-новому

Далі на недобросовісних нотаріусів та реєстраторів накладають відповідні санкції. Не зважаючи на те, що механізм контролю відносно новий – він беззаперечно необхідний.

Найкращий доказ – статистика. На сьогодні доступ до держ.реєстрів було заблоковано 150 державним реєстраторам і нотаріусам.
Регулярний контроль та моніторинг – черговий крок у напрямку запровадження європейських стандартів захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів. Це можливість постійно тримати руку на пульсі та оперативно реагувати на будь-які порушення.

Павло МОРОЗ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter