Шабунін: Холодницький допомагає Фірташу зберегти контроль над ЗТМК

Назар Холодницький

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в особі Назара Холодницького не відстає від правоохоронців-невдах, які тупо та необачно зливають гучні кримінальні справи, але й випереджає у брехні своїх колег – Авакова та Луценка.

У середині грудня фейсбук спеціалізованого прокурора багатослівно погрожував оточенню Фірташа забрати його запорізький завод: "САП подала до Господарського суду міста Києва позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК)".

Читайте також: Холодницький підписав повідомлення про підозру Охендовському

Але не сталося, як гадалося. 16 грудня прокурори САП несуть у суд позов за підписом Холодницького і… забувають додати до нього квитанцію про сплату судового збору – обов'язковий документ. Суд, звичайно, відмовляє в розгляді позову саме з цієї підстави (ухвала).

5 січня прокурори САП повертаються до суду вже зі квитанцією про сплату збору, але – не з оригіналом, а з копією, хоча законодавство вимагає оригінал (ст. 2. п. 2.21). І знову суд повертає позов керівника САП через невиконання вимог процесуального закону (ухвала).

Ця клоунада продовжуються в інтерв'ю Холодницького "Українській правді", де він або марить, або – бреше: "До речі, в п'ятницю (23 грудня – ред.) суд в якомусь напівтаємному режимі відмовився прийняти цю заяву, бо начебто ми не сплатили судовий збір, а ми його сплатили. Тобто цирк починається ще на стадії входу в гардероб. Нічого, ми до цього готові".

Напівтаємність полягає в тому, що суд навіть не призначає засідання, бо високооплачувані прокурори САП не можуть зібрати та донести до суддів оригінали документів.

Назаре Івановичу! Якщо це не корупція, й неправильне подання документів не було влаштоване навмисно, то публічно звільняйте своїх прокурорів, які не доклали до вашого позову квитанцію про сплату судового збору, тобто двічі халатно та непрофесійно виконали і ваші вказівки, і свої службові обов'язки. Суспільство не може дозволити собі утримувати за таку високу зарплату профнепридатних прокурорів.

Читайте також: Скандальні пропозиції Пінчука: агенти Кремля зривають маски

Однак чомусь видається, що це – таки корупція. Обізнані правоохоронці знають, що такі гойдалки із судовим збором – елегантна схема "подоїти клієнта": коли прокурор ще не домовився про відступні й тому розпочав судовий процес, але може його швидко припинити через формальні підстави, якщо порозуміння зі клієнтом прийде.

Побачити на власні очі це ми зможемо під час судового засідання, якщо воно таки відбудеться, й у справі щодо фірташевського директора ЗТМК (Печерський суд), і в зазначеному господарському позові.

А поки – чекаємо, кого з прокурорів САП у цій справі показово звільнить Назар Іванович, адже тільки так він може спробувати переконати своїх партнерів із антикорупційної роботи в тому, що сталася прикра необачність вартістю в титано-магнієвий комбінат.

Віталій ШАБУНІН

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter