Що на порядку денному Верховної Ради цього пленарного тижня

Четвертий пленарний тиждень роботи парламенту почався з акції громадських активістів, які борються за справедливий конкурс на посаду аудитора НАБУ. Минулого тижня у Верховній Раді намагалися просунути провладного кандидата Найджела Брауна, якого борці з корупцією називають не інакше, як "лижний інструктор", апелюючи до історії з іспанським лижним інструктором, що підписав угоду про "LNG-термінал" у часи Януковича. Сподіваюся, що парламентарі під контролем громадськості оберуть аудитора НАБУ за чіткими фаховими критеріями, непричетного до співпраці з олігархами та непідконтрольного владі.

Окрім питання призначення аудитора НАБУ, на порядку денному Верховної Ради низка реформаторських законопроектів, проігнорованих парламентарями минулого тижня.

Читайте також: Щілини у стіні клептократії почали замазувати – журналіст

Передусім РПР повторює заклик до парламенту якнайшвидше приступити до розгляду законопроекту №6011 "Про антикорупційні суди". Створення антикорупційних судів дозволить завершити формування системи нових інституцій запобігання і протидії корупції в Україні: НАЗК, НАБУ й антикорупційніих судів, і унеможливить саботаж покарання корупціонерів із боку нелюстрованої судової системи.

Новий пленарний тиждень дає повторний шанс на ухвалення двох системних законопроектів у реформуванні енергетичного сектору, де ми поки що спостерігаємо інфляцію обіцянок із боку урядовців, на фоні відсутності необхідних рішень.

Першим у пакеті реформи енегрентичного сектору є доопрацьований №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель". Другим – законопроект №4549 "Щодо механізму закупівлі енергосервісу", метою якого є забезпечення функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу, стимулювання розвитку ринку енергосервісу в Україні та виконання зобов'язань України відповідно до Директиви 2012/27/ЄС.

Також на порядку денному два важливі законопроекти для економічного розвитку: №4194, який скасовує обов'язковість використання печаток підприємцями, усуваючи ще одну штучну вимогу на шляху започаткування підприємницької діяльності, а також законопроект №4644, який має на меті привести умови перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним і річковим транспортом до європейського рівня з метою гарантування належного рівня безпеки.

Читайте також: Погляд на реформу медицини з операційної палати

Також парламент має зробити ще один крок у напрямку реформи публічної адміністрації. Законопроект №4526-д передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність з новим законом "Про державну службу", в тому числі щодо визначення функцій державних секретарів і розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників і державних секретарів.

Експерти РПР закликають народних обранців не ухвалювати законопроект №3498 щодо регульованих ринків і деривативів, який посилює адміністративний тиск на фінансовий і товарний ринки, без внесення напрацьованих громадськістю змін.

Тарас ШЕВЧЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter